ورنر بکر – Werner Becker

کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ ، قسمت سوم : Werner Becker

Werner Becker

  • با توجه به شرایط خاص سبک پاپ ، در دنیای موسیقی گونه ای پدید آمده که در خلق یک اثر خالق های آن “عموما” مطرح نیستند.
  • مدرن تاکینگ نیز از این حیث کاملا چنین شرایطی را دارد. جدا از خواننده های مدرن تاکینگ ( توماس – دیتر ) افراد گوناگونی شبانه روز فعالیت داشتند … نت نوشتند و ترکیب چینی کردند … اما هیچگاه به خاطر این موضوع مطرح نشدند.
  • کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ گامیست کوتاه اما موثر در جهت شناخت هرچه بیشتر شما از افراد پشت پرده این گروه جهانی.

قسمت سوم : Werner Becker

Werner Becker – ورنر بکر با نام مستعار Anthony Ventura ، ۴ دسامبر سال ۱۹۴۳ در شهر کوچکی به نام Celle واقع در در نیدرزاکسن کشور آلمان به دنیا آمد.

او موسیقیدان، تنظیم کننده و تهیه کننده موسیقی است.
در هامبورگ بزرگ شد . همسایه آن ها به بکر پیانو آموزش می داد. استعداد او آنقدر در موسیقی بالا بود که به راحتی سازهایی مثل آکاردئون ، گیتار و ترومپت را فرا گرفت.

برای اولین بار وقتی ۱۱ سال داشت در یک گروه موسیقی پیانو و آکاردئون زد.

ورود به عرصه کار حرفه ای

در سال ۱۹۶۴ وارد کار حرفه ای موسیقی شد. او برای زیبایی در هارمونی آهنگ های ملودیک خود رقاص های مختلف استخدام می کرد.

از سال ۱۹۷۰ وارد گروه بزرگ Die Studiker شد ، این گروه فرصتی شد تا حرفه کاری خود را توسعه دهد.
در استودیو هامبورگ چیزهای زیادی از Dicky Tarrac.h که درامر گروه The Rattlesو Wonderland بود آموخت. در سال ۱۹۷۲ نوازنده کیبورد گروه Randy Pie شد.

Werner در اعضای گروه Randy pie در دهه ۷۰​

وی از جمله افرادی است که تمایلی به شهرت و ورود به گروه های تجاری دنیا را در کار ندارد از این رو به تنظیم آهنگ و نوازندگی پشت پرده در آهنگ ها را انجام می دهد.

در سال ۲۰۰۰ همکاری با Jeanette Biedermann داشت . به کمک او آهنگ No More Tears, It’s Over Now ساخته شد که وارد Top 10 Hit شد. در همان سال با کمک گروه No Angels آهنگ Reason را اجرا کردند که آهن هم جزو Top 10 Hit شد.

سال ۲۰۰۴ یک سری کنسرت های بزرگ کلاسیکی برپا کرد که در آن ترانه های کانتری قدیمی اجرا شد .افراد مشهوری مانند Deborah Sasson خواننده اپرا آمریکایی و Tom Astor خواننده آلمانی ، آهنگساز ، ترانه سرا و تهیه کننده و Gunther Emmerlich در این اجرا حضور داشتند که نشان از شخصیت بالا و احترام دیگران به وی است.

Werner Becker

جالب است بدانید وی آهنگی به نام Je t’aime … moi non plus دارد که در سال ۱۹۷۸ ساخته شد و جزو ۲۰ ملودی برتر و رویایی آلمان بوده. در کشور اتریش شماره یک شد و بیش از ۱ میلیون از آن فروخته شد. این ترانه خود کاور بوده و اصل آن در ۱۹۶۸ توسط Serge Gainsbourg ساخته شده بود و سال بعد همین فرد با بازیگری انگلیسی به نام Jane Birkin این آهنگ را بازخوانی و منتشر نمودند.

تا کنون افرادی نظیر :
Judge Dread ، André Bourvil ، Einstürzenden Neubauten ، Hot Butter ، Donna Summer ، Heiner Lauterbach ، Sabine von Maydell ، Lisha ، Malcolm McLaren ، Malcolm McLaren ، Pet Shop Boys ، Core22 ، Sven Väth ، Sven Väth ، Pas De Deux ، Böhsen Onkelz ، Cat Power و گروه بزرگی چون Züri West همراه با Jaël از روی این آهنگ باز اجرا ( کاور ) کرده اند. نسخه بدون کلام- instrumentalاین آهنگ نیز توسط Llo Wand اجرا شد.

محوریت این آهنگ درباره مسائل تهاجمات جنسی است.

کاور این آهنگ توسط Serge Gainsbourg and Jane Birkin​

وظایف

وظایف ورنر بکر در آلبوم های رسمی مدرن تاکینگ :

  • در آلبوم Victory سال ۲۰۰۲ دستیار تهیه و ارنجر آهنگ های Don’t Make Me Blue و You’re Not Lisa بوده است. احتمالا کیبرد این آهنگ ها هم به عهده وی بوده.

گرچه حضور او در کارهای گروه گسترده نبوده اما ساخت همین دو آهنگ نقطه پر رنگی در اثر های مدرن تاکینگ به جا گذاشت.

Don’t Make Me Blue از اولین آهنگ های مدرن تاکینگ بود که توسط یک آرکستر بزرگ اجرا شد. این آهنگ از Hit های مدرن تاکینگ به شمار نمی رود اما به لحاظ ملودی شاهکار و نحوه اجرای آن از جمله دسته آهنگ های خیلی خاص مدرن تاکینگ است.

مدرن تاکینگ در اجرای آهنگ Don’t Make Me Blue

You’re Not Lisa هم دقیقا سبک Don’t Make Me Blue را دارد. کیبورد و فلوت در هر دو آهنگ شنیده می شود.

به دلیل اینکه کارهای ورنر بکر کلاسیک هستند وی تمایل زیادی برای تشکیل گروه آرکستر در اجرای کارهایش دارد. همین کار باعث ایجاد فضای هارمونیک تر در آهنگ هایش شده. نمونه آن را در همین دو آهنگ گفته شده می توان دید.

اجرای این دو ترانه در این سبک و سیاق در اواخر فعالیت گروه ، مدرن تاکینگ را در زمره گروه هایی قرار داد که به راحتی با یک سمفونی هم نوازی می کند. با این اثر گروه از حالت کار در استودیو حال و هوای رسمی تری پیدا می کند. نظیر این حرکت را در گروهی مانند Metallica هم می توان یافت که برای نشان دادن توان و قدرت هماهنگی و اجرا ، با ایجاد یک گروه سمفونی هنر خود را به رخ می کشند و خود را با دیگر گروه های آماتور جدا می کنند.

گروه متالیکا – کنسرت S & M سال ۱۹۹۹

نا گفته نماند آقای Werner Becker در گروه شخصی دیتر بوهلن یعنی همان Blue System فعالیت های بسیاری داشته است.
برای مثال :در آلبوم Obsession سال ۱۹۹۹ این گروه ، وظیفه کیبورد و در Body To Body سال ۱۹۹۶ نقش ارنجر را داشته است.

و از دیگر کارهای او می توان به:
Klau und Klau ، Nno d Anlo ، Roy Black ، Howad Capndal و Matta R و هنرمندان بین المللی و بزرگی چون Mayt Mato (Baccaa), Enlbt, Bonn Tyl و Ro Wttak اشاره داشت.

آهنگ نوشته شده ورنر بکر برای Tommy Steiner به نام Inl D Vlonn Täu

از آخرین کارهای او م توان به همکاری با Nl Fvt در آهنگ Du Kannt Mc An D Eck Raulan در سال ۲ اشاره ای کرد که وی در نقش ویولونیست این آلبوم ظاهر می شود.

موسیقی او در حال حاضر پیرو سبک Country که از سبک های قدیمی آمریکایی می باشد است .
او در Trelde هامبورگ یک استودیو شخصی دارد و به فعالیت مشغول است و در حال حاضر تمرکزش بیشتر به کار تهیه و تولید است.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت طرفداران مدرن تاکینگ محفوظ است. © 2009-2015
طراحی و بومی سازی پوسته توسط اسرا