Good Karma به چه معنایی می باشد؟

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,197
3,824
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
به چه معنایی می باشد؟

همانطور که می دانید آلبومی از توماس آندرس قرار بود در اواخر سال 2009 منتشر شود که بنا به دلایل ناسازگاری توماس آندرس با تهیه کننده اش و دیگر مسائل منتشر نشد.
این آلبوم Good Karma نام داشت.

کارما (Karma) در زبان سانسکریت به مفهوم کنش و واکنش است. یا با بیان دیگری بازتاب است .

هر کنشی، واکنشی دارد و هر واکنش خود واکنشی دیگررا به‌دنبال می‌آورد. بدین ترتیب هر عمل در ذات خودش عکس العمل است و هر عکس العمل ، عمل به حساب می‌آید. کارما در سه سطح گفتار، پندار، و کردار رخ می‌دهد.

بودا در این باره می‌گوید : حتی اگر در زیر محکمترین صخره‌ها برویدکارما گریبان شما را می‌گیرد. کارما به معنای «تاوان» است. بدین معنا که نتیجهٔ اعمال نیک و بد فرد در زندگی کنونی و یا زندگی های بعدی وی تاثیر خواهد گذاشت. کارما از اعتقادات ادیان هندو، بودایی و ادیان آسیای جنوب شرقی است.

درقانون کارما انسان بازتاب اعمال خود را در طول زندگی جاری یا زندگی های بعدی خود دریافت می‌کند. حتی در ضرب المثل به آن اشاره شده: تو نیکی میکن و در دجله انداز .....از هر دستی بگیری از همان دست می دهی...

در اسلام اصل قضیه کارما (البته نه با این توصیف) پذیرفته شده است. مسلماً در اساس اسلام نه گرایشها و عقاید چند خدایی وجود دارد، و نه اعتقاد به تناسخ. اما این اصل پذیرفته شده است که هر عملی به خود عمل کننده باز می‌گردد. برخی آیاتی که در قرآن کریم به این نکته اشاره دارند عبارتند از ۳۰ شوری، ۱۱ رعد و ۵۴ انفال.

همینطور هم که میدانید در علم فیزیک گفته شده هر عملی یک عکس العمل موازی و مساوی خودش را دارد . ( تقریبا F = -F )

به تعبیری وازه کارما در این آلبوم بعد از کلمه ( Good ) به معنای خوب می آید. بدین معناست که عملی منظور توماس بوده ( هر عملی ممکن است باشد ) که نتیجه آن بد نیست .

به عقیده خودم توماس در این آلبوم سعی داشته کمی از حالت عاشقانه کارهایش دور شود و گریزی به روح و معنویات بزند.

توماس عکس العمل روح را در این آلبوم مقدم گمارده ، و تراک شماره یک این آلبوم را با نام Karma in آغاز و آخرین آهنگ را با نام Karma out به پایان رسانیده است .

می توان اینطور برداشت کرد که : همانطور که می دانید هیت این آلبوم Good Karma به معنای عکس العمل خوب نام داشت ، ولی توماس از ابتدا عکس العمل را خوب فرض نکرده ، چون همیشه عکس العمل و بازتاب کارها مفید و خوب نیست . بدین علت اول توماس با آهنگ karma in اشاره به بازتابش اعمال و رفتار کرده و سپس بعد از روال همیشگی با ترانه هایی با عنوان های احساسی تر ادامه داده و به نتیحه کار یعنی آهنگ Good Karma رسیده . آهنگ ها را ادامه داده ، بعد از متوجه کردن شنوندگان به معنی Karma با ترانه آخر یعنی آهنگ Karma out به کار خود پایان داده .

لیست آهنگ های این آلبوم:

1- Karma In
2-The Night Is Still Young Remix Version
3-Happy Hour Love
4-Evereybody Wants To Rule The World
5-MADAME Lenormand
6-Spirit Love (WITH KASIA NOVA)
7-Shining Stars
8-Everyday
9-Good Karma
10-On And Off
11-Justin
12-SOUL FIRE
13-Words From My Heart
14-Karma Out​

قسمتی از متن ترانه Good Karma :

Good karma, everytime I see
Good Karma, something that happens
I will know what is worse, the fact, that this won´t work
All that I can see, to explain this will work
Really try to ignore it,but I couldn´t keep it up for long
said I really wanted to go for it, wanted to thought it´s been right, not be wrong
your good Karma​

منابع:
  • ویکی پدیا
  • سایت طرفداران لهستانی مدرن تاکینگ

آخرین ویرایش:
Jul 17, 2009
180
31
25
27
In Shaire
Re: Gook Karma به چه معنایی می باشد؟

خیلی تفسیر قشنگ و مطلب زیبایی بود.
خیلی ممنون اقا محمد عزیز . Gooool

نسترن

عضو جدید
Jun 13, 2009
62
4
12
33
كرج

خيلي عالي بود ممنون thanks
منتظريم كه بالاخره اين آلبوم منتشر بشه.به نظر مياد خيلي جذاب باشه مخصوصا با اين توضيحاتي كه دادين با روحيه من كه خيلي سازگاره :Gh.aalb:

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,197
3,824
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone

مرسی نظر لطف شماست . Gooool

کلی وقت برد :Tho.mas:

گفتم شاید مطلب خوبی باشه براتون. چون اکثرا فقط شنونده اند ولی اگه به ریز خیلی از آهنگ ها و عنوان ها توجه کنیم مطالب خوبی توش میبینیم. این آلبوم به نظرم چیز خوبی بیرون میومد ولی منتشر نمیشه. توماس از بعد معنوی خیلی درش به کار برده.

در ضمن این آلبوم منتشر نمیشه قبلا هم گفتیم. نباید منتظر موند. تا آلبوم بعدی ... باید منتظر باشیم .

cheri cheri lady

مدیر سابق
Jun 30, 2009
591
121
51
34
on Earth!

دستتون درد نکنه اقا محمد خیلی جالب و خوندنی بود . من هم فکر میکنم که good karma همون معنی کردار نیک رو میده و بهترین تفسیرش همینه که میگن از هر دستی بدی از همون دستت میگیری و این چیزیه که من با تمام وجود بهش اعتقاد دارم و معتقدم که حتی اگه جواب کاراتو توی زندگی فعلیت نگیری در زندگی های بعدیت قطعا خواهی گرفت ( من معتقد به زندگی های مکرر در همین دنیا تا رسیدن به کمال واقعی و نهایی که لایق بشریته هستم ) راستی بچه ها اگه فرض کنیم که شما هم این موضوع رو قبول دارین به نظرتون توماس :Tho.mas: تو زندگی قبلیش چی کار میکرده ؟؟ :khaste: به نظر من که کارای خوب خوب زیادی انجام داده و الان هم داره جواب کارای خوب و گود کارما شو میگیره khande راستی بچه ها تاحالا به این موضوع فکر کردید که چرا بعضی ها ذاتا رفتاری فرشته صفت دارن ؟

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,197
3,824
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone

cheri cheri lady گفت:
راستی بچه ها تاحالا به این موضوع فکر کردید که چرا بعضی ها ذاتا رفتاری فرشته صفت دارن ؟
خواهش می کنم. حس کردم نام این آلبوم کمی خاص هستش بهتره نقدش کنم. khalal dandon

من این جمله شمارو هم قبول ندارم. چون همه ذات فرشته مانند دارند نه بعضی ها.

وقتی یک کسی متولد می شه از روح خدا درش دمیده شده و پاک ترین پاک ترین هاست مثل پیامبران. این خود ما هستیم که این پاکی رو لکه دار می کنیم.

پس اونایی که به نظر شما فرشته صفت هستند خوب روح خودشون رو سالم نگه داشتند. و این کار هرکسی نیست .

توماس شخصیت خوب و آرومی الان داره. ولی قبلا اینطوری نبوده :khaste:

بسیار عصبی و زور جوش بوده ، کلودیا روش واقعا تاثیر داشت khande

منعم

مدیر سابق
Jul 17, 2009
343
106
51
31
تهران

اول تشکر میکنم از این پست مفید...
بحثایی که کردین خیلی عمیقه و وقت زیاد میخواد تا بتونیم کامل در موردش حرف بزنیم.
منم تقریبا به زندگی های پی در پی و پاک شدن از ناخالصیها و بدیها، و رسیدن به کمال نهایی و سرانجام پیوستن کامل به خالق، اعتقاد دارم. شاید یکی از دلایل محکمی هم که دارم، حس فوق العاده و فراماورایی Deja Vu هستش، که همه ما بارها در زندگی تجربه اش میکنیم (اگه دوست داشتین بیشتر براتون توضیح میدم)
همه ما انسانها نمونه کوچک شده خدا هستیم، ولی مسائل روزمره باعث میشه این وجود خارق العاده ای که داریم رو گاهی فراموش کنیم و گاهی ندونیم که چه کارهای عظیمی رو که نمیتونیم انجان بدیم!!
ذات فرشته صفت در همه ما وجود داره، این بسته به خودمونه که بتونیم حفظش کنیم یا برای مدتی ازش دور بشیم. ولی چیز قطعی اینه که بالاخره آخر آخرش به اون ذات پاک میرسیم، دقیقا مثل نوزاد تازه متولد شده...
به نظر من هم توماس به معنویت علاقه خاصی داره، علاوه بر اشعاری که انتخاب میکنه، میشه به بعضی از مصاحبه هاش هم اشاره کرد... :Tho.mas: گود کارما همونطور که محمد گفت تعبیر عمیق و عرفانی داره، ای کاش این آهنگ رسمیت پیدا میکرد در آلبوم توماس... ولی مطمئنم توماس با بهتر از گود کارما برمیگرده.
ناگفته نماند که دیتر هم به معنویت علاقه داره، اشعار و آهنگای بسیاری رو میتونم براتون نام ببرم چه در MT چه در بلوسیستم (میتونید به پست نقد و بررسی اشعار توسط اینجانب مراجعه کنید) و چه در خیلی از پروژه های دیگه اش، من میتونم براتون آلبوم خوانده شده توسط Engelbert در سال 1989 رو مثال بزنم، در تک تک اشعار و نت های آهنگای این آلبوم معنویت غالبی حس میشه. اصلا شاید یه پستم رو به این آلبوم اختصاص بدم.
:Gh.aalb:

MT 4 Ever

♫❤ THOMAS ❤♫
عضو کادر مدیریت
Jun 6, 2009
852
1,434
105
Mountain of Eldorado
www.iran4moderntalking.ir
طرفدار
Thomas Anders
آلبوم مورد علاقه
1985-Let's talk about love

من هم با آقا منعم هم عقیده هستم کاشکی این آلبوم رسمیت پیدا می کرد. فکر کنم کمی هم متفاوت بوده نسبت به آلبوم های قبلیش.

فکر میکنم منتشر نشد این آلبوم فقط مشکل با تهیه کنندش نبوده! چون قضیه بو داره واقعا

چند تا اجرا های مختلف برای این تک آهنگ گود کارما داشته. در حال منتشر شدن یهو میگن که با تهییه کننده مشکل داریم و کیفیت آهنگ ها مناسب نبوده.

معلوم نیست چیزی abnabat

Dec 15, 2009
62
2
12

یعنی این آلبوم ساخته شده ؟ یعنی همیه ی این آهنگا که می گین بیچاره توماس وقت گذاشته و براش زحمت کشیده ولی منتشر نشده و نمی شه ؟ وا مگه می شه ؟ چه ناراحت کننده ... یعنی هیچ وقت ما این آهنگا رو نمی شنویم ؟ خیلی ناراحت کنندست . مناین آهنگا رو می خوام ... یعنی هیچ راهی نداره ؟ آهان چرا تنها راهش اینه که از خود توماس بگیریم ... یادم باشه حتما ازش بگیرم ... looooooooooooool .

Dec 15, 2009
62
2
12

بچه ها در مورد شخصیت توماس یه سوال ؟ واقعا آدم خوبیه ؟ یعنی منظورم اینه که مثل خواننده های دیگه نبوده ؟ یعنی همیشه مبادی آداب بوده چه در کلیپاش چه در زندگی معمولیش ؟ از اونجایی که من هیچ وقت به چشم خودمم اعتماد ندارم دارم این حرف رو می زنم . آخه چند وقت پیش در مورد یه بازیگر انگلیسی به این نتیجه رسیدم که چه آدم خوب و پاکیه در صورت یکه در دنیایی زندگی می کنه که در اون آزادی جاشو به برهنگی داده ولی چه خوب تونسته نفسشو کنترل کنه و پاک بمونه به این نتیجه به این دلیل رسیده بودم که تو اینترنت جایی نبود که من نگشته باشم و یا عکسی نبود که من از این بابا ندیده بوده باشم ولی تقریبا یه هفته بعدش 360 درجه خلاف اون چیزایی که از این شخص باور داشتم بهم ثابت شد ... حالا در مورد توماس من بک یقین نسبی رسیدم ولی مطمئن مطمئن نیستم ... می ترسم خلاف باورهام بهم ثابت شه ... البته بحث توماس فرق می کنه چون اون بازیگر نیست ولی به هر حال ولی خب توماسو خیلی وقته که می شناسم می شه گفت ... 9 تا ده ساله می شناسم ولی می ترسم بوده باشه چیزی که من ندونستم و یا ندیدم و یا غافل بودم ... :smiles13:

و اما در مورد ذات انسان و بحث های دوستان . ذات انسان پاکه چون روح خدا درش دمیده شده ولی انسان تک بعد نداره و دو بعدیه برای همینه که خطا و اشتباه و گناه می کنه و ذات پاک و نورانیشو لکه دار و گاهی هم سیاه سیاه می کنه به طوری که با هیچ چیز پاک نمی شه ... انسان هایی هستن که از بعد انسانیت خارج می شن به طوری که تا ابد ساکن دوزخن . و اینکه انسان یک زندگی بیشتر نداره و بعد از مرگ و توفی روحش توسط فرشتگان روحش به برزخ می ره و بعد از سوال و جواب حدودی (نه به دقت روز قیامت ) تکلیف اعمالشون مشخص می شه یا دوزخی یا بهشتی (البته از نوع برزخ ) ولی بعضی از اونها تکلیف خوب و بد بودنشون معلوم نیست یعنی با هم برابره در بیابونی میون دوزخ و بهشت منتظر می مونن تا با اعمال ماتاخرشون تکلیفشون مشخص شه و به بهشت یا جهنم برزخ برن و تا قیامت اونجا باشن ... و مومنان اجازه دارن زمان هایی رو به دیدن خانوادشون بیان ... --26