کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ ، قسمت سوم : Werner Becker

Brother louie

عضو خودمونی
Apr 12, 2010
268
36
25
In The Garden Of Venus
پس در كل توضيحي ارائه نداديد ، البته اشكالي نداره
چون من خودم هم نبايد از همون اول بحث رو ادامه ميدادم .

اينجور بحث ها اصلا فايده نداره و به جز حرمت شكني هيچ نتيجه ي مثبتي در بر نداره !

فقط در مورد ويدئوهاي مدرن تاكينگ بگم كه خودم هم مدعي نيستم و اگر لطف دوستان نبود هيچ چيز از مدرن تاكينگ نداشتم
Gooool

Iran 4 Modern Talking

سرباز!
عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,185
3,809
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
نه آقا دعوا چیه . ما داریم فقط بحث می کنیم ، اسم تاپیک هم معلومه : بحث و گفتگو درباره گروه مدرن تاکینگ .

..............................................................

دقت کنید شما بدون هیچ علت دارید تمام وجود اجرایی گروه رو زیر سوال می برید. بدون هیچ دلیلی کاملا قاطعانه می گید که اجراهای گروه همه Play Back هستند اون هم تازه 99 درصد ... !

شما تقریبا یک جورایی صحبت از صفر متلق می کنید یعنی اصلا انقدر اجراهای زنده کمه که به چشم هم نمیاد! من فعلا وارد آهنگ های گروه نمی شم .

اما شما هم به این فاکتور ها یک نظری کنید :

اصلا حرف شما از ریشه غلط هست چرا که مگه میشه یک گروه اون هم در قد و غواره یک گروه جهانی و مطرح 99 درصد اجراهاش پلی بک باشه؟ آیا واقعا از دید شما این منطقی هست؟

99 درصد پلی بک ، پس با این حساب یعنی یک جور هایی مدرن تاکینگ تنها 5-6 تا اجرای زنده داره؟ واقعا می تونید این رو قبول کنید؟ حتی 5-6 تا هم نه اصلا 20 تا . بحث سر قبول کردن هم نیستا ، اصلا منطقی نیست .

چه دلیلی بر زنده نبودن اجرا های [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] هست؟ هیچ می دونید عدم توانایی اجرا به صورت Live توسط خواننده یا گره یک ضعف به شمار میره؟به نظر شما آیا [r=#ff0080]مدرن تاکینگ [/r]دارای چنین ضعف بزرگی بوده؟ آیا هضم این موضوع برای شما قابل درک هست؟

به نظر شما [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] چه نیازی داشت که عده ای رو به عنوان فرضا سیاهی لشکر در اجراهاش جمع کنه؟ پس یعنی با این روش [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] می خواست ضعف خاصی رو بپوشونه؟

آیا با گوش غیر مصلح میشه صداهای ریز موجود در یک موزیک رو شنید و تشخیص داد؟

با این حساب به نظر شما اعضای [r=#ff0080]مدرن تاکینگ [/r]فکر نمی کردند که دیگران متوجه می شند که آهنگ هاشون پلی بک بوده و این افراد نوازنده در اجراهای مختلفشون سوری بوده؟ شما که تازه یک فرد عادی هستید این رو متوجه شدید. آیا اون ها این رو فکر نمی کردند 4 تا منتقد این رو میبینه و اصلا صورت خوبی نداره؟

و خیلی سوال های دیگه که تازه اصلا مربوط به آهنگ های گروه نبود ... این ها مسائلیه که اگه به یکیش هم پاسخ ندیم حرف شما صحت نداره.

آیا شما می تونید اغراق کنید که اجرای You're My Heart, You're My Soul سال Peter's Pop Show سال 1985 پلی بک هست؟

می تونید اغراق کنید که اجرای You're My Heart, You're My Soul مسکو 98 گروه پلی بک هست؟

می تونید اغراق کنید که اجرای You're My Heart, You're My Soul توی Metelitsa زنده نبوده؟

می تونید اغراق کنید که اجراهای گروه تو Der Comet زنده نبوده؟

Win The Race توی Wetten Das سال 2001 زنده نبوده؟؟ اصلا توی این اجرا یک فرد جدیدی در گروه داره با یک سینتی سایزر کوچیک آهنگ میزنه!

اصلا [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] تو سال St Petersburgo روسیه یک سری مجموعه کنسرت داره که اصلا به هیچ وجه زنده نبودنش قالب توجیه نیست.

شما چه طور میگید Space Mix برلین 2000 زنده نبوده؟ 18 دقیقه و 30 ثانیه پلی بک؟ اونم به صورت رمیکس؟ میشه همچین چیزی؟
البته حق دارید ها می دونید چرا ؟ چون ویدیو من بر خلاف داشته همه شما 14 دقیقه طولانی تره!!! بعد این ویدیو رو دیدید تا به حال که چی میشه؟؟

تمام اجراهای [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] توی کرملین روسیه - Kremlin بی برو و برگشت زنده هستند.

مگه می تونید I Will Follow You کرملین روسیه رو زنده ندونید؟ در حین خواندن آهنگ توماس و دیتر حرف هم میزنند!

کنسرت گره در Katowice بدون هیچ شکی 100 درصد زنده بوده.

آیا کنسرت بوداپست 98 واقعا پلی بک بوده؟

البته اگر این هارو دیده باشید. جمع همین ها فکر کنم حداقل 30 تا اجرای واقعا زنده بشه.

این رو هم میگم که میپذیرم گروه اجرهای پلی بک زیاد داشته باشه اما اینطور نیست که 99 درصدش رو شامل بشه.

باز هم وارد آهنگ ها نشدم اما در کل این موارد رو باعث شکل گیری این طرز فکر شما ها می دونم:

از روی نگاه به ویدیو نمیشه تشخیص داد!

برخی تصور می کنند که چون اجرا های گروه بی نهایت شبیه Mp3 همان آهنگ هست حتما پلی بک بوده.

مسئله مهم دیگه کیفیت هست . ویدیو های شما با برخی ویدیو های بنده یک تفاوت عمده داره که فکر کنم در شکل واضحه : دقت کنید .

کیفیت پایین ویدیو باعث اختلاف زمانی بین صدا و تصویر خواهد شد. فقط کافیه در یک ویدیو صوت چند هزارم ثانیه با تصویر اختلاف داشته باشه اونوقت مثل همین کلیپ ها و کنسرت هایی که شما دارید اینطور برداشت میشه که کمی خواننده و یا نوازنده دیر با آلت موسیقیش ارتباط بر قرار میکنه ، پس حتما پلی بک بوده ...

شما بیخودی روی صدای توماس و لب ایشون زوم میکنید که چی؟ مثلا متوجه شیم ببینیم کلمه ای که توی میکروفون ادا میکنه با لبش هم خوانی داره یا نه ، والا این روش اصلا درست نیست . با این روش 99 درصد نه می تونم بگم 100 پلی بک بوده.

و دو دلیل اصلی اینکه:

شما ها خیلی اجرا های مدرن تاکینگ رو ندیدید. آیا تا به حال 49 اجرای مختلف از Youre My Heart ... رو دیدید؟
و در آخر شما اسیر برنامه ریزی دقیق دیتر بوهلن و اجراهای واقعا حرفه ای توماس آندرس شدید.

اشتباه شما یک دلیل اصلی دیگه داره که من بعدا مفصلا خواهم گفت اون هم موضوعی به نام شگفتی برخی اعضای پشت پرده گروه مدرن تاکینگ به منظور استفاده از یک نوع تکنیک خاص.

پس با این حساب اگر این هارو قبول نکنیم راحت میتونیم بگیم مدرن تاکینگ بزرگترین پلی بک خوان دنیاست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Brother louie

عضو خودمونی
Apr 12, 2010
268
36
25
In The Garden Of Venus
محمد جان ممنون از توضيحاتي كه دادي Gooool

شما روي يك جمله ي من كليد كردي :
[r=#000080]99% اجراهاي مدرن تاكينگ زنده نبودن
[/r]
خوب عزيز ، واژه ي 99 % درصد يك واژه ي مجازي و تعليلي هستش و نشون از اين داره كه يعني اكثر اجراهاي گروه پلي بك بوده ، يعني بيشترشون نه همشون
من به واقع ننشستم تمام اجراها رو زير ذره بين ببرم و زنده رو از غير زنده تفكيك كنم و در نهايت ماحصل كار رو درصد بندي كنم !

اينكه هر گروهي هنگام يه اجرا از گروهي اركستر دعوت به عمل مياره با فرض زنده يا پلي بك بودن دالي بر ضعف گروه نيست !
توماس توي اجراي شب اول vina del mar يه گروه بزرگ اركستر رو در كنار خودش داشت كه به جز چند ترانه از مايكل جكسون و خوليو اگلسياس ، مابقي ترانه هاي مدرن تاكينگ بودن كه اجرا كرد ، خوب كدوم يكي از ترانه هاي دهه ي 80 مدرن تاكينگ نياز به اركستر و ويالون زن داشت ؟

يا همين مايكل كه اسمش رو برديم تقريبا توي تماميه اجراهايه طولانيش گروهي اركستر بالاي سن همراهيش ميكنن در صورتي كه مايكل صد بار اون ترانه ها رو توي اجراهاي كوچيكش توي شهرهاي ديگه بدون اون گروه اركستر به صورت زنده اجرا كرده !!!

محمد جان ببين ، همين اجراهايي كه خودت مثال زدي !

به عنوان مثال ترانه ymhyms رو توي اجراي مسكو98 با اجراي der comet مقايسه كن !
حتي مقايسه ي اين دوتا اجرا باهم خنده داره !

يا اجراي Geronimos Cadillac بوداپست رو با Space mix مقايسه كن ، جفتشون اجراي فضاي آزاد بودن و جمعيت الا ماشاالله !
چرا صدا ها قابل مقايسه نيستن ؟

اين دو تا اجرا جفتشون با برنامه ريزي ديتر و صداي فوق حرفه اي توماس بودن ،
پس چرا تفاوت ها سر به فلك ميزنن ؟

تعدادي از اجراهاي اضافه بر سازمان برلين 2000 يا همون 14 دقيقه ي اضافي رو هم ديدم ،
البته نه همش رو ! مثلا يادمه se-xy lover اجرا شد ، كه باز هم فك نكنم زنده اجرا شد !

حرفات رو در مورد تاثير كيفيت صدا در ويدئو رو هم قبول دارم !
البته اين رو هم قبول دارم كه ميشه با بدترين كيفيت ممكن ، زنده رو از پلي بك تشخيص داد !
الاخصوص ترانه هايي توي مايه هاي Dont make me Blue !

يه چيز ديگه هم هست !
سال 98 اكثر اجراهاي مدرن تاكينگ زنده اجرا شد !
چرا ؟ چون اكثر ترانه هاي قديميه مدرن تاكينگ اجرا ميشدن كه پيچيدگيه خاصي توي اجراي زنده وجود نداشت !
ولي از 99 به بعد همزمان با همگون شدن ترانه هاي مدرن تاكينگ با موسيقيه روز در ساخت ترانه ها تغيرات زيادي اعمال ميشد ، مثلا همين ايفكت هايي كه شامل صداي توماس ميشد ، زمينه رو براي اجراهاي زنده تنگ تر ميكرد !
البته بدون در نظر گرفتن بم تر شدن صداي ديتر !

خوب به نظر شما توي اين شرايط مدرن تاكينگ ميتونست به عنوان مثال ترانه هايي مثل Juliet ، Tv make the Superstar رو زنده اجرا كنه ؟؟؟

Gooool

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cheri cheri lady

مدیر سابق
Jun 30, 2009
591
121
51
33
on Earth!
دوستان من هم لازم می دونم که توضیحات و نظر خودم رو در این باره بدم !

اصلا از اولش هم بحث رو خودم شروع کردم abnabat

ببینید آقا محمد , وقتی که مثلا من می گم فلان اجرا زنده نبوده هرگز منظورم دال بر ضعف فنی یا اجرایی گروه نیست !

یا مثلا همین دوستمون Brother Louie که گفتن 90 در صد اجراهای مدرن پلی بکه فک نمی کنم که منظورشون بیان ضعف اجرایی MT باشه !

بلکه مسئله اینجاست که گاهی اصلا امکان اجرای زنده یک ترانه خاص و در جایی خاص مثل یه استدیو وجود نداره !

اکثر اجراهایی که ما از MT دیدیم ( اکثر دوستان ) همگی [r=#ff0080]TV SHOW[/r] هستند !

ویژگی اصلی یه اجرا در یک [r=#ff0080]TV Show[/r] در نامش به خوبی نمایانه !

معمولا در تی وی شوها رسم بر اینه که هنرمندان ترانه ها و سینگل های جدید خوشون رو به صورت[r=#ff0080] Play Back[/r] اجرا می کنن !

شاید من به اندازه موهای سرم [r=#ff0080]TV Show[/r] های تلویزیون های آلمانی رو دیده باشم !

چی بشه که یه اجرا زنده باشه !

اون هم اگه آهنگ خیلی آروم و یا فاقد پیچیدگی خاصی باشه یا اینکه یه هنرمند سرشناس از اون ور دنیا با گروه ارکستر کامل برای اجرای یه کنسرت بزرگ اومده باشه آلمان و به صورت افتخاری بیاد یه اجرایی هم در یه [r=#ff0080]TV Show[/r] داشته باشه !!

نکته مهم اینجاست که واقعا اجرای یه ترانه در حد مدرن تاکینگ در سالن کوچک یه برنامه تلویزیونی واقعا سخته !

اگر هم ممکن باشه به هیچ وجه به ریسکش نمی ارزه !

توماس در این باره یه توضیح جالبی رو به یه خبرنگار داده بود !!!

این دیگه توضیح خود توماسه نه من یا کس دیگه ای !!

تو یه مصاحبه قدیمی از توماس می پرسند که :

آقای اندرس شما که به راحتی قادر هستید یک ترانه را [r=#ff0080]زنده[/r] اجرا کنید پس چرا در اجراهای تلویزیونی اجرای [r=#ff0080] Play Back[/r] رو ترجیح می دید ؟

توماس جواب جالبی می ده ,

توماس می گه که : اگه یه ترانه رو بخوایم زنده در استدیو اجرا کنیم به دلیل ضعف سیستم صدای پخش در استدیو و پیچیده شدن صدا در سالن اون صدایی که شنونده در نهایت می شنوه مثل[r=#ff0080] پیاز لایه لایه[/r] می شه!!!

[r=#ff0080]پیاز لایه لایه[/r] !!

این مثال زیبایی هست که توماس زد !

یعنی اینکه اصلا حرفه ای نیست که یک گروه بیاد یه ترانه به سبک مدرن تاکینگ یا خود توماس رو در یه سالن زنده اجرا کنه و البته دلیلی هم برای این کار نیست !

"این مصاحبه رو من خیلی وقت پیش خوندم و دوست دارم پیداش کنم و متن دقیقش رو براتون بگذارم !"

خواننده ها در TV Show ها ترانه های جدید خودشون رو می خوان فقط به عموم معرفی کنند و بعدا طرفداران می تونن در تورهای مربوطه اون ها رو به طور زنده بشنون !!

من باز هم می گم که اکثر TV SHOW های [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] و خواننده های دیگه همگی پلی بکه نه اینکه اجراهای کنسرت زندشون مثل همیم بوداپست یا خیلی اجراهای دیگه.

و مشکل اینجاست که اکثر اجراهایی که از MT ما در دست داریم [r=#ff0080]TV Show [/r]هستند ! نه یه[r=#ff0080] کنسرت[/r] یا [r=#ff0080]فستیوال [/r]!!!

یه مثال جالب دیگه هم بزنم و دیگه تموم !!

کسی که در تسلط اجرای زنده ی مهرزاد مرعشی شک نداره ؟ داره !؟

مهرزاد امتحانش رو در DSDS پس داد !

اجرای زنده ی ترانه ی Don't Believe مهرزاد رو هم که همه دیدن !!

حالا می خوام اینو بگم که مهرزاد تقریبا 7 تا اجرای TV Show از این ترانه داشت که همگی PLAY Back بودن !

از Wetten Das بگیر تا lets dance و Thedome !!

اونایی که دیدن می تونن شهادت بدن !

چرا ؟

چون نمی تونست !!

قطعا نه !

چون دلیلی نداشت که زنده باشه !

امیدوارم توضیحاتم منطقی باشن ....

مرسی که وقت گذاشتید و خوندید Gooool

loti

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Iran 4 Modern Talking

سرباز!
عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,185
3,809
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
بله ...

من حرفه هایی که میزنید رو تا جاییش میپذیرم اما شما نه. من همون اول گفتم که گروه اجرای پلی بک کم نداره.

شما به فاکتور های من اصلا توجه نمی کنید. چرا [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] باید صوری یک سری نوازنده بیاره. اون هم برای یک اجرای از قبل پخش شده؟

از ویزگی های Werner Becker چی بوده؟ چرا ورنر به آهنگ های [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] راه پیدا کرد؟
دوست داره همیشه سمفونی اجرا کنه. همین کار هم با [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] کرد.
به عقیده شما سبک Dont make me blue چی بوده؟
ورنر فقط نوازنده این آهنگ نبوده بلکه دستیار تهیه اش هم بوده.

اجرای زنده Dont make me blue برام یک حقیقته چون که در هیچ کدوم از 179 آهنگ گروه و هیچ یک از اجراها نظیرش دیده نمیشه.

شاید توماس آندرس اجرای TV شو رو بیشتر دوست داشته باشه اما بدونید که حداقل 10 برابر گروه [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] اجرای زنده داره! این رو داشته هایی که ازش دارم می گند. به نظرم عاشق اجرای زندست.

شاید شما حداقل کنسرت هایی نظیر فستیوال اسپوت توماس رو میدید این نظر رو نداشتید.
حتی دیتر بوهلن در دیسکو 80 روسیه هم زنده برنامه اجرا کرد.

به عقیده من [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] کم اجرای زنده نداشته. شاید بیش از 60-70 اجرا کاملا زنده.

حداقل خوشحالم که یکی از بچه های سایت رو که بهم زنگ زد تونستم توی این موضوع قانع کنم چون این بحث ها کتبی اثر نداره.

شاید اگر شما اون چیز هایی که از گروه و توماس و دیتر دیدم رو می دیدید این بحث هارو نمی کردید.

شما به صرف دیدن فقط 60-50 تا تصویری که دارید حرف میزنید اما من بین 900 تا 1000 قطعه ویدیو نظرم رو میگم.

:Heey khoda:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin

عضو جدید
Jul 28, 2009
68
37
17
30
In The Garden Of Venus
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز . Gooool
لازم دونستم بگم که من دو تا [r=#40bf80]dvd collection[/r] از [r=#ff0040]توماس اندرس[/r] وتعدادی[r=#40bf80] ویدئو[/r]ی [r=#ff0040]MT[/r] از فروشگاه سایت تهیه کردم

که وقتی اونهارو دیدم باورم نمیشد که چنین اجراهای با کیفیتی از مدرن تاکینگ و یا توماس وجود داشته باشه .

امیدوارم که این مساله مفید واقع بشه . Gooool

be happy .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

منعم

مدیر سابق
Jul 17, 2009
343
106
51
31
تهران
آقا من قصد ندارم خودم رو يهو بندازم وسط بحث داغ شما...!

ولي در كل بگم كه اولا اجراهاي كاملا زنده، كه هم صدا زنده باشه هم آهنگ و سازها، و هم افكتهاي ديگر، بسيار سخت بوده و كمتر خواننده اي اجراهاي كاملا زنده داره، مگر گروه اركستر كلاسيك...!! اين كار بسيار تمركز ميخواد همينطور هزينه زيادي دربر دارد.

دوم اينكه، كنسرتهاي اصلي مدرن تاكينگ اكثرا زنده بودند، حداقل صدا و خوندن توماس و ديتر زنده بوده، و حالا مثلا خود آهنگ و قسمت همخواني Playback بوده، كه معقولانه هم به نظر ميرسه...

مثلا كنسرتهايي مثل مسكو 98 و كنسرت آخر مدرن تاكينگ، حداقل از لحاظ صدايي زنده بودند.

ولي چون اكثر ويديوهاي موجود در اينترنت كه شما دانلود كرديد، به قول دوستمون TV Show هستند، كاملا Playback هستند چرا كه اين دسته از اجراها بايد هم Playback باشند چرا كه يك سالن عادي مگر چقدر امكانات براي اجراي زنده داره؟ بخاطر همين خواننده ها در همچين اجراهايي ميخوانند ولي صدايشان شنيده نميشود! اينم بدونيد كه لب نميزنند! لب زدن از يه خواننده حرفه اي در هر شرايطي بعيده!

cheri cheri lady

مدیر سابق
Jun 30, 2009
591
121
51
33
on Earth!
قبلا گفتم باز هم می گم که :

[][]"به هر حال این اجرا ( یا هر اجرایی ) چه زنده باشه و چه نباشه چیزی عوض نمی شه و توماس باز ه[/][]م[/] [] " خدای صحنه هاست " [/][/] "

To.a

اجرا های زنده توماس حرف نداره و صدای زندش هیچ تفاوتی با صدای ضبط شدش نداره !

( Play Back اجرا کردن هم هیچ ربطی به عدم توانایی یه خواننده نداره و بحثش جداست ... )

راستی !

زیباترین اجرایی که من از YMHYMS دیدم و جدا عاشقشم یه اجرای زنده و فوق العاده زیبایی بوده که توماس در روسیه انجام داده !

می تونم به جرات بگم که این رو از اصلش هم بیشتر دوس دارم ! G.aalb

مخصوصا این اجرا رو برای دانلود می گذارم !

ببینید و گوش کنید و تفاوتش رو با به راحتی با اصل این آهنگ حس کنید !

[][/]
[][]hhhttp://www.an4odntalkn./a/a/944633244242.jp[/][/]

[][]YMHYMS[/]

Lv n Mocow

Dco o

4.2.
[/]

[][ulhhhttp://apda.co/l/4349/Lv_In_Mocow__Dcotka_.2.4__-_You_My_Hat_You_My_Soul.av][][]Download[/][/][/ul][/]

[][/]

2 تا نکته !

وقتی دیدید که یک اجرا هیچ تفاوتی با اصل ترانه نداره شک نکنید که Play Back هستش !

امتحانش هم مجانیه !

هر دو رو همزمان با هم Play کنید ! تا بفهمید ! هیچ نیازی هم نیست که به تصویرش نگاه کنید ! هیچ ربطی هم به کیفیت ویدئو نداره ! فقط صدا مهمه !

مگه اصل آهنگ به همین راحتی ضبط می شه ؟؟!! هزار تا کار روش انجام می شه تا به این شکل در میاد !

دیگه اینکه ! اگه هیچ اختلافی بین اجرای زنده و Play Back نباشه پس دیگه یه خواننده بی کاره که این همه به خودش و یه گروه زحمت بی خودی بده !

نه ! یه اجرای زنده کاملا با یه اجرای Play Back فرق داره !

و فرقش در پویایی و زنده بودن صداست ! طراوتی که در یه اجرای زنده ( البته حرفه ای ) وجود داره در یه Play Back نیست !

و یه چیزه دیگه !

برای اینکه بشه تشخیص داد فلان ویدئوی خاص زنده اجرا شده یا نه به هیچ وجه نیازی به دیدن تا !! ویدئو نیست !

همون یه دونه کافیه ! چون شناسنامه هر ویدئو در خودشه نه در ویدئو های دیگه ! Gooool

امیدوارم دیگه سوء تفاهمی پیش نیاد Gooool

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Iran 4 Modern Talking

سرباز!
عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,185
3,809
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
کاملا بلعکس اینی که میگید هستش. اتفاقا نداشتن اجرای زنده یک ضعف خیلی جدی هستش چون شما یک گروهی رو دوست دارید نمیتونید این رو سرپوش بگذارید

نداشتن اجرای زنده یک عامل اصلی داره :

- خیلی وقتا تمام آهنگ با افکت و کامپیوتری ساخته میشه. به طوری که قبلش اصلا ملودی رو ورق نمیاد. خب چه جوری نوازنده ها بزنندش؟ مثلا خواننده های ایرانی ، خیلی هاشون زنده نمی خوانند یا اصلا نمی تونند بخونند. آخه نوازنده ندارند! داشته باشند هم چه ملودی هایی بزنند؟؟

کارهای[r=#ff0080] مدرن تاکینگ[/r] کارگردانی شدست. یعنی یکی ارنجر کرده و یکی تهیه و یکی پروگرامینگ و دیگری ... این تفاوت این گروه هست.
من این افراد رو دارم برای شما معرفی می کنم.

چرا فکر می کنید اگر حتی همه خواننده هایی هم که اعضای گروه نداره یا موقع اجرا نوازنده ای نیست خواننده داره لب خونی می کنه؟
در برخی مواقع اینطوره ولی همیشه اینطور نیست.

پس تکنیک و ورزن Karaoke آهنگ به چه دردی می خوره؟ همونطور که می دونید Karaoke یک ورزن آهنگ ، بدون صدای خواننده همون آهنگ هست.
در مواقعی که جا و امکانات اجرای زنده فراهم نباشه از پشت این آهنگ بدون صدا پخش میشه و خواننده هم بدون هیچ ایرادی شروع به خواننده شعر میکنه. مثل خیلی از اجراهای خود توماس.

اگه بخواهیم این رو قبول نکینم پس 100 درصد خواننده های رپ دارند لب خونی می کنند چون کمتر خواننده رپی وجود داره که موقع کنسرت و یا اجرا نوازنده داشته باشه. زیرا آهنگ هاشون دارای ملودی ساده و کامپیوتری هستند.

Eminem - 2Pack- 50 Cent - Puf Daddy و خیلی از کسای دیگه من اصلا ندیدم که موقع کنسرت گروهی نوازنده کار خاصی کنند!
ملودی ها تکرار شونده و ساده و یکنواخت هستند - از پشت Karaoke آهنگ اجرا میشه و خواننده کاملا زنده و بدون مشکلی روی آهنگ می خونه.

خیلی از اجراهای توماس اینگونه هستند . و شمارو به اشتباه میندازه.

چرا فکر می کنید مثلا اجرای یک آهنگی گه توش نوازنده ها زنده میزنند خیلی دشواره؟ اینجوری که فکر می کنید واقعا نیست.
دشواره برای گروه هایی که همش کامپیوتری کار می کنند. اما گروهی که نت مکتوب داره سخت نیست.

من اصلا ندیدم که خواننده در یک فستیوال بین المللی مثل Disco 80 - Moscow که میلیون ها تومن هزینه بلیطش هست بیاد و اجرای از قبل کنه.

وقتی یک کنسرتی شرایط اجرای کاملا زنده رو مثل Space Mix Berlin داره خیلی زشت و سطح پایینه که خواننده توش بیاد لب بزنه و 7 نفر اعضای نوازنده و گروه هم 30 دقیقه پانتومیم بازی کنند.

هزاران نفر نمیاند که صدای از قبل رکورد شده گوش کنند. نمی دونم تجربه کردید یا نه حضور و گوش دادن به اجرای زنده بی نهایت متفاوت از اجرای قبلی هست.

...

آخرین ویرایش توسط مدیر: