کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ ، قسمت سوم : Werner Becker

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,197
3,824
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ ، قسمت سوم : Werner Becker

• کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ حاصل تحقیق و جستجو 4 سال حضور بنده در دنیای مجازیست...
  • با توجه به شرایط خاص سبک پاپ ، در دنیای موسیقی گونه ای پدید آمده که در خلق یک اثر خالق های آن "عموما" مطرح نیستند.
  • مدرن تاکینگ نیز از این حیث کاملا چنین شرایطی را دارد. جدا از خواننده های مدرن تاکینگ ( توماس – دیتر ) افراد گوناگونی شبانه روز فعالیت داشتند ... نت نوشتند و ترکیب چینی کردند ... اما هیچگاه به خاطر این موضوع مطرح نشدند.
  • کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ گامیست کوتاه اما موثر در جهت شناخت هرچه بیشتر شما از افراد پشت پرده این گروه جهانی.
قسمت سوم : Werner Becker

Werner Becker - ورنر بکر با نام مستعار Anthony Ventura ، در تاریخ 4 دسامبر سال 1943 در شهر کوچکی به نام Celle واقع در در نیدرزاکسن کشور آلمان به دنیا آمد.

او موسیقیدان، تنظیم کننده و تهیه کننده موسیقی است.

در هامبورگ بزرگ شد . همسایه آن ها به بکر پیانو آموزش می داد. استعداد او آنقدر در موسیقی بالا بود که به راحتی سازهایی مثل آکاردئون ، گیتار و ترومپت را فرا گرفت.

برای اولین بار وقتی 11 سال داشت در یک گروه موسیقی پیانو و آکاردئون زد.

ورود به عرصه کار حرفه ای

در سال 1964 وارد کار حرفه ای موسیقی شد. او برای زیبایی در هارمونی آهنگ های ملودیک خود رقاص های مختلف استخدام می کرد.

از سال 1970 وارد گروه بزرگ Die Studiker شد ، این گروه فرصتی شد تا حرفه کاری خود را توسعه دهد.
در استودیو هامبورگ چیزهای زیادی از Dicky Tarrac.h که درامر گروه The Rattlesو Wonderland بود آموخت. در سال 1972 نوازنده کیبورد گروه Randy Pie شد.

ورنر در اعضای گروه Randy pie در دهه 70​

وی از جمله افرادی است که تمایلی به شهرت و ورود به گروه های تجاری دنیا را در کار ندارد از این رو به تنظیم آهنگ و نوازندگی پشت پرده در آهنگ ها را انجام می دهد.

در سال 2000 همکاری با Jeanette Biedermann داشت . به کمک او آهنگ No More Tears, It's Over Now ساخته شد که وارد Top 10 Hit شد. در همان سال با کمک گروه No Angels آهنگ Reason را اجرا کردند که آهن هم جزو Top 10 Hit شد.

سال 2004 یک سری کنسرت های بزرگ کلاسیکی برپا کرد که در آن ترانه های کانتری قدیمی اجرا شد .افراد مشهوری مانند Deborah Sasson خواننده اپرا آمریکایی و Tom Astor خواننده آلمانی ، آهنگساز ، ترانه سرا و تهیه کننده و Gunther Emmerlich در این اجرا حضور داشتند که نشان از شخصیت بالا و احترام دیگران به وی است.

جالب است بدانید وی آهنگی به نام Je t’aime … moi non plus دارد که در سال 1978 ساخته شد و جزو 20 ملودی برتر و رویایی آلمان بوده. در کشور اتریش شماره یک شد و بیش از 1 میلیون از آن فروخته شد. این ترانه خود کاور بوده و اصل آن در 1968 توسط Serge Gainsbourg ساخته شده بود و سال بعد همین فرد با بازیگری انگلیسی به نام Jane Birkin این آهنگ را بازخوانی و منتشر نمودند.

تا کنون افرادی نظیر :
Judge Dread ، André Bourvil ، Einstürzenden Neubauten ، Hot Butter ، Donna Summer ، Heiner Lauterbach ، Sabine von Maydell ، Lisha ، Malcolm McLaren ، Malcolm McLaren ، Pet Shop Boys ، Core22 ، Sven Väth ، Sven Väth ، Pas De Deux ، Böhsen Onkelz ، Cat Power و گروه بزرگی چون Züri West همراه با Jaël از روی این آهنگ باز اجرا ( کاور ) کرده اند. نسخه بدون کلام- instrumentalاین آهنگ نیز توسط Llo Wand اجرا شد.

محوریت این آهنگ درباره مسائل تهاجمات جنسی است.

کاور این آهنگ توسط Serge Gainsbourg and Jane Birkin​

وظایف

وظایف ورنر بکر در آلبوم های رسمی مدرن تاکینگ :

• در آلبوم Victory سال 2002 دستیار تهیه و ارنجر آهنگ های Don't Make Me Blue و You're Not Lisa بوده است. احتمالا کیبرد این آهنگ ها هم به عهده وی بوده.

گرچه حضور او در کارهای گروه گسترده نبوده اما ساخت همین دو آهنگ نقطه پر رنگی در اثر های مدرن تاکینگ به جا گذاشت.

Don't Make Me Blue از اولین آهنگ های مدرن تاکینگ بود که توسط یک آرکستر بزرگ اجرا شد. این آهنگ از Hit های مدرن تاکینگ به شمار نمی رود اما به لحاظ ملودی شاهکار و نحوه اجرای آن از جمله دسته آهنگ های خیلی خاص مدرن تاکینگ است.

You're Not Lisa هم دقیقا سبک Don't Make Me Blue را دارد. کیبورد و فلوت در هر دو آهنگ شنیده می شود.

به دلیل اینکه کارهای ورنر بکر کلاسیک هستند وی تمایل زیادی برای تشکیل گروه آرکستر در اجرای کارهایش دارد. همین کار باعث ایجاد فضای هارمونیک تر در آهنگ هایش شده. نمونه آن را در همین دو آهنگ گفته شده می توان دید.

اجرای این دو ترانه در این سبک و سیاق در اواخر فعالیت گروه ، مدرن تاکینگ را در زمره گروه هایی قرار داد که به راحتی با یک سمفونی هم نوازی می کند. با این اثر گروه از حالت کار در استودیو حال و هوای رسمی تری پیدا می کند. نظیر این حرکت را در گروهی مانند Metallica هم می توان یافت که برای نشان دادن توان و قدرت هماهنگی و اجرا ، با ایجاد یک گروه سمفونی هنر خود را به رخ می کشند و خود را با دیگر گروه های آماتور جدا می کنند.

گروه متالیکا - کنسرت S & M 1999​

نا گفته نماند آقای Werner Becker در گروه شخصی دیتر بوهلن یعنی همان Blue System فعالیت های بسیاری داشته است.
برای مثال :در آلبوم Obsession سال 1999 این گروه ، وظیفه کیبورد و در Body To Body سال 1996 نقش ارنجر را داشته است.

و از دیگر کارهای او می توان به:
Klau und Klau ، Nno d Anlo ، Roy Black ، Howad Capndal و Matta R و هنرمندان بین المللی و بزرگی چون Mayt Mato (Baccaa), Enlbt, Bonn Tyl و Ro Wttak اشاره داشت.

آهنگ نوشته شده ورنر برای Tommy Steiner به نام Inl D Vlonn Täu[/]​

از آخرین کارهای او م توان به همکاری با Nl Fvt در آهنگ Du Kannt Mc An D Eck Raulan در سال 2 اشاره ای کرد که وی در نقش ویولونیست این آلبوم ظاهر می شود.

موسیقی او در حال حاضر پیرو سبک Country که از سبک های قدیمی آمریکایی می باشد است .
او در Trelde هامبورگ یک استودیو شخصی دارد و به فعالیت مشغول است و در حال حاضر تمرکزش بیشتر به کار تهیه و تولید است.

منابع:

• ویکی پدیا

آخرین ویرایش توسط مدیر:
لایک ها: Muzik Baz

Brother louie

عضو خودمونی
Apr 12, 2010
268
36
25
In The Garden Of Venus
ممنون بابت اين اطلاعات كمياب Gooool

جالبه كه Werner Becker با گروه ها و شخصيت هاي بزرگي همكاري داشته ،
ولي چرا به همكاريه با مدرن تاكينگ اينقدر زود پايان داده خدا ميدونه !

البته اون دو تا ترانه هم اونقدرا توي ديد نبودن كه اسمي از "ورنر بكر" به ميون بياد !
ولي در كل تجربه ي اين بابا توي گروه ميتونسته نتايج مثبتي به ارمغان بياره ولي چرا فقط يه آلبوم ؟؟؟

باز هم چند تا سوال ديگه به جواب هاي پاسخ داده نشدنيه تاريخ مدرن تاكينگ اضافه شد !
:Heey khoda:

ممنون محمد جان
Gooool

منعم

مدیر سابق
Jul 17, 2009
343
106
51
31
تهران
با سلام، خيلي خيلي ممنون بابت اين پست مفيد. بالاخره Werner Becker عزيز هم بي بهره نموند و اون هم در مطالب ما سهمي داشت!

براي تكميل مطالب بگم كه ايشون گرچه در مدرن تاكينگ زياد نقشي نداشت اما يكي از ستونهاي اصلي پرو‍ژه هاي ديتر به حساب مياد، خصوصا در Blue System.

يكي از بهترين تنظيمهاي Werner Becker در آهنگاي آلبوم سال 89 Engelbert Humperdink كه ديتر تهيه اش كرده، شنيده ميشه. حتما گوش كنيد.

نكته جالب اينه كه اين فرد نقشهاي مختلفي در آهنگاي مختلف داشته، نه تنها يه كيبوردزن و تنظيم كننده و دستيار تهيه بوده، بلكه به خودي خود تهيه كننده قهاري بوده! با افراد مختلفي كار كرده از جمله:
Howard Carpendale، Claudia Jung و... برخي از آنها در گذشته با ديتر همكاري داشتند.

حتي براتون شايد جالب باشه كه بگم آقاي Becker يه همخوان (خواننده بك گراند) فوق العاده هم بوده! ايشون علاوه بر همكاري با ديتر، با پروژه هايي كه ديگر دوستانش در گروه Blue System (از جمله Rolf Kohler و Billy King) جدا از ديتر ساخته بودند هم زياد كار كرده.
شايد بشه گفت كاركنان گروه Blue System يه جور گروه مافيايي موسيقي بودند كه هيچ وقت همديگه رو تنها نميذاشتن...!!

براي مثال ميتونم بگم در چندتا از كارهاي Peter Kraus و Randy Pie ، آقاي Becker بعنوان خواننده (همخوان) در كنار Rolf Kohler فقيد، فعاليت داشته.

thanks

Jul 17, 2009
180
31
25
27
In Shaire
خیلی ممنون محمد جان.
این دو تا اهنگ از اهنگ های زیبای البوم یازدهم مدرن تاکینگ هستن.

cheri cheri lady

مدیر سابق
Jun 30, 2009
591
121
51
33
on Earth!
یک دنیا ممنون برای این اطلاعات واقعا کمیاب ! thanks

من از آقای werner Becker تا حالا چیزی نشنیده بودم ولی حالا به لطف شما کلی اطلاعات خوب دربارش دارم ! :smiles25:

ترانه ی Don't Make Me blue یکی از رویایی ترین ترانه های Mt هستش و جالبه که این آقا تو ساختش دستی داشته !

می گم من این اجرای ترانه ی Don't Make Me blue رو که با یه ارکستر بزرگ انجام شده دیدم ! ولی اصلا شبیه یه اجرای زنده نیستا !

:Ha?:

فک کنم Play Back باشه ! abnabat

راستی به نظرتون جالب نمی شد که توماس برای ساخت آلبوم هاش با چنین کسانی که قبلا در مدرن تاکینگ فعالیت داشتن همکاری می کرد !؟

تنها چیزی که از مدرن تاکینگ برای توماس و با توماس مونده همین گروه ارکستریه که وفادارانه باهاش موندن ! :Gh.aalb:

[h3]:Tho.mas:[/h3]

amin

عضو جدید
Jul 28, 2009
68
37
17
31
In The Garden Of Venus
سلام محمد جان . خسته نباشی Gooool خیلی ممنون از اطلاعات مفید و نایابی که دادی . thanks
شرط میبندم که چنین مطلبی تا حالا تو هیچ سایتی نبوده . ؟؟

be happy .

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,197
3,824
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
بله Becker یک همخوان هم بوده.

.............................

متاسفانه از برداشت های غلطی که میشه اینه که می گید اجراهای مدرن تاکینگ همه یا اکثرا Playback هستند . حتی قبلا هم برخی کاربرا چند وقت پیش توی برخی تاپیک های دیگه گفته بودند که از 98 به بعد 2-3 تا اجرای زنده داشته . اصلا ارزش نداشت من بخوام توضیحی بدم ...

چند تا ویدیو از مدرن تاکینگ - توماس - دیتر دیدید؟ 20 تا ؟ 30 تا؟ اصلا بیشتر از 150 تا بوده؟
چند تاش با کیفیت حرفه ای بوده؟ سر جمع چند تا مصاحبه از این گروه دیدید؟

نمیدونم روی چه حسابی میگید اجراهای گروه اکثرا پلی بک هستند لابد از روی گیتار دست گرفتن دیتر میگید اینو ... خیلی دوست دارم بدونم اون چیزی که شمارو به این فکر فوق العاده آماتور وادار میکنه چیه.

بگید تا منم دلایلم رو بگم . فقط خواهشا نگید که از روی 2 تا ویدیو دیدم...!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,197
3,824
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
از همه مهمتر من اصلا به خاطر این ویدیو Don't Make Me Blue نگفتم که به صورت سمفونی اجرا شده. من فقط یک اسکرین شوت از یکی اجراهای این آهنگ گذاشتم همین.

اگه به این آهنگ گوش کنید کاملا معلومه یک آهنگ یک لایه نیست و میشه با یک اکستر اجراش کرد به خاطر صدای زیاد ویلن و ویلن سل میگم و ...
خیلی واضحه چون با تمام آهنگ های گروه متفاوته. کاملا صدای یگ گروه 10-15 نفری ویلن شنیده میشه .

Brother louie

عضو خودمونی
Apr 12, 2010
268
36
25
In The Garden Of Venus
Iran 4 Modern Talking گفت:
از همه مهمتر من اصلا به خاطر این ویدیو Don't Make Me Blue نگفتم که به صورت سمفونی اجرا شده. من فقط یک اسکرین شوت از یکی اجراهای این آهنگ گذاشتم همین.

اگه به این آهنگ گوش کنید کاملا معلومه یک آهنگ یک لایه نیست و میشه با یک اکستر اجراش کرد به خاطر صدای زیاد ویلن و ویلن سل میگم و ...
خیلی واضحه چون با تمام آهنگ های گروه متفاوته. کاملا صدای یگ گروه 10-15 نفری ویلن شنیده میشه .

چيزي كه مسلمه اينه كه توي ايران كنسرتهاي زياد و با كيفيتي از مدرن تاكينگ در دسترس نيست !

محمد جان فك نكنم شما هم منبع فوق العاده اي از ويدئوهاي مدرن تاكينگ باشين !

هستين ؟

اگه منظورتون هم من بودم بايد بگم كه من هنوز سر حرفم هستم

مسلما 99 درصد از اجراهاي مدرن تاكينگ زنده نبودن

من هنوز هم ميگم كه كنسرت berlin 2000 زنده نبوده ، دلايلم رو هم گفتم

اگه شما هم دليلي داري بگو ، سر و پا گوشيم

من هم با دوستمون موافقم ، اجراي Dont make me blue پلي بك بوده !

صداي توماس توي اين ترانه چنديدن بار با ايفكت هاي كامپيوتري دست كاري شده ، حالا توماس چطوري ميتونه عين همون رو توي صحنه بخونه ؟؟؟

از طرفي توي اين ترانه حدود دقايق 3 به بعد ملودي اي با گيتار نواخته ميشه ،

توي اين كنسرت كي اون رو زد ؟

ديتر ؟

شايد هم ويولن زنها !

.

به نظر من ويولن زنها توي اين اجرا سياهي لشگر بودن ،

شايد خيلي نرم مينواختن ولي توي مسير كليه اجرا تاثيري نداشتن !

اين رو هم فراموش نكنيم كه هيچ كدوم از نوازنده هاي گروه توي اين اجرا حضور نداشتن .

Gooool

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,197
3,824
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
Brother louie" گفت:
چيزي كه مسلمه اينه كه توي ايران كنسرتهاي زياد و با كيفيتي از مدرن تاكينگ در دسترس نيست !
محمد جان فك نكنم شما هم منبع فوق العاده اي از ويدئوهاي مدرن تاكينگ باشين !
هستين ؟
من ادعایی نمیکنم. اما فکر می کنم در حد و اندازه خودم منبع خوبی باشم.

در حال حاضر حدود 1050 GB آهنگ MP3 دارم که بیش از 120 گیگ اون هارو مستقیم خودم از CD اوریجینال کپی کردم ، از جاز و بلوز و پاپ گرفته تا حرفه اصلی خودم متال/دوم متال/دس متال/سمفونیک متال/تراش متال و ...
بیش از 700 تا DVD لایو کنسرت دارم که توی خواب فکر کنم میشه دیدشون. بر خلاف خیلی هاتون که در حال جمع آوری ویدیو های کپچر شده از VIVA و Music Nation و ... هستید همه این ها VOB هستند.

اون هایی که بهشون دادم میدونند.

و اما [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] و اعضای اون ها ، حدود بیش از 53 گیگابایت ویدیو-کنسرت-مصاحبه-پشت صحنه و هرچی که فکر کنی و بشه به توماس و دیتر ربطش داد توی آرشیوم هست مخصوصا از همون چیز هایی که میگی توی ایران موجود نیست !
تقریبا میشه گفت 943 تا قطعه ویدیو.

اصلا هم تعجبی نمیکنم اگر باور نکنید چون باورشم هم واقعا سخته.

از مستند دیتر بوهلن 100 درصد گرفته که البته فکر نکنم اسمشم شنیده باشید تا فیلم های توماس و ... و همین آخری ها DVD فن پارتی 2009 توماس که با آقا حامد برای اولین بار آوردیمش تو ایران اما راحت بعضیا که فکر میکنند زرنگن به همه دادند که ما به فال نیک میگیریم.

بازم خیلی چیزهارو ندارم و ادعایی هم نمی کنم . خلاصه گفتم که تصور نکنی با آدم صفری طرفی.

Brother louie" گفت:
مسلما 99 درصد از اجراهاي مدرن تاكينگ زنده نبودن ...
من هم با دوستمون موافقم ، اجراي Dont make me blue پلي بك بوده !

صداي توماس توي اين ترانه چنديدن بار با ايفكت هاي كامپيوتري دست كاري شده ، حالا توماس چطوري ميتونه عين همون رو توي صحنه بخونه ؟؟؟

از طرفي توي اين ترانه حدود دقايق 3 به بعد ملودي اي با گيتار نواخته ميشه ،
توي اين كنسرت كي اون رو زد ؟ ...
به نظر من ويولن زنها توي اين اجرا سياهي لشگر بودن ،

شايد خيلي نرم مينواختن ولي توي مسير كليه اجرا تاثيري نداشتن !
اين رو هم فراموش نكنيم كه هيچ كدوم از نوازنده هاي گروه توي اين اجرا حضور نداشتن .
مطالب نو و جدیدی می گید.

واقعا شاید نتونم یا خیلی سخت باشه که بهت این موضوع رو اثبات کنم چون یک چیز هایی رو Brother louie عزیز واقعا نمی دونین.
میزان بهرمندی درصد صدا در یک کنسرت. تفاوت کنسرت زنده با اجرای از قبل و لب خوانی. تشخیص نوع ساز توی یک اجرا و خیلی چیز های دیگه.

پاسخ تمامی ابهاناتی که دارید برای من روشنه و در یک جمله میتونم جوابتون رو بگم :

علت این جمله شما که میگید مسلما 99 درصد از اجراهاي مدرن تاكينگ زنده نبودن ... به خاطره اینه که خیلی چیز ها هست که از [r=#ff0080]مدرن تاکینگ[/r] ندیدید. همین.

آخرین ویرایش توسط مدیر: