کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ ، قسمت دوم : Luis Rodriguez

Iran 4 Modern Talking

سرباز!
عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,185
3,809
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ ، قسمت دوم : Luis Rodriguez

• کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ حاصل تحقیق و جستجو 4 سال حضور بنده در دنیای مجازیست...
  • با توجه به شرایط خاص سبک پاپ ، در دنیای موسیقی گونه ای پدید آمده که در خلق یک اثر خالق های آن "عموما" مطرح نیستند.
  • مدرن تاکینگ نیز از این حیث کاملا چنین شرایطی را دارد. جدا از خواننده های مدرن تاکینگ ( توماس – دیتر ) افراد گوناگونی شبانه روز فعالیت داشتند ... نت نوشتند و ترکیب چینی کردند ... اما هیچگاه به خاطر این موضوع مطرح نشدند.
  • کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ گامیست کوتاه اما موثر در جهت شناخت هرچه بیشتر شما از افراد پشت پرده این گروه جهانی.
قسمت دوم : Luis Rodríguez Salazar

Luis Rodríguez Salazar با نام اصلی Luis Rodolfo Rodríguez Friedländer اصلیت اسپانیایی دارد.
در اواسط دهه 70 میلادی حرفه خود را با خوانندگی شروع کرد. وی از قدیمی ترین دستیاران دیتر و از اولین همکاران او در گروه مدرن تاکینگ بوده است و از سایه شراکت با دیتر بوهلن نام و آوازه خود را به دست آورد .

حیطه اصلی حرفه کار او در کنار کار ارنج کردن ، دستیار تهیه کننده است.

در حقیقت لویز یک مهندس حرفه ای صدا است و و ظیفه مخلوط و مهندسی صدا در سبک Eurodisco آهنگ های مدرن تاکینگ را به عهده داشت.

با موفقیت های خوبی که داشت به طور مستقیم با درخواست دیتر وارد کار در پروزه هایش شد. رد او را در پروزهای معروف دیتر نظیر C.C. Catch ، Blue System، Chris Norman در گروه Smokie و Bonnie Tyler می توان یافت. او در پروژه ها اغلب در نقش همکار تولید بوهلن ظاهر شده است.

همچنین از سال 1990 به بعد با دیگر گروه های موسیقی نظیر New Baccara ، Mike Mareen ، Chicano و T. Ark و Sweet Connection فعالیت های گوناگونی داشته است.

آقای Mike Mareen​

لویز توانست در پروزه دیگری با نام Fun Factory موفقیت بسیار بزرگی را در کارنامه خود کسب کند.

اعضای گروه Fan actoy​

جالب است بدانید او از صدای همسرش خانم Josephine Hiebel در پروزه های نظیر Creative Connectionو Josyو Jobel و Dana Harris استفاده کرده است.

با گروه Lian Ross ترانه You're My Heart, You're My Soul را باز اجرا ( کاور ) کردند که بسیار موفق آمیز بود.

او به نوعی در حرفه کاریش مهندسی صدا را در نوع خود تمام کرده است. پروزه های خود را در Studio 33 انجام می دهد. با اندکی تامل در آلبوم های مدرن تاکینگ در میابید که از لحاظ تنظیم و تهیه کنندگی بسیار ترانه هایی بی نقض دارند ، که وجود لویز در این کارها بر افزایش هرچه بیشتر کیفیت آلبوم ها افزوده است.

Luis Rodriguez در استودیو 33​

تقدیر از دوست اسپانیایی

به پاس یاری بزرگ لویز رودریگز ، دیتر بوهلن بزرگترین آهنگ گروه مدرن تاکینگ یعنی Brother Louie را به او اهدا نمود. دیتر در کتاب های خود بسیار از خوبی های رودریگز این دوست قدیمی صحبت کرده است.

در صفحه 73 کتاب پرفروش Nichts Als Die Wahrheit آورده شده :
... در هیاهوی کار به دنبال فردی میگشتم ... ناگهان فرشته ای کوچک سوار بر مرسدس بنز قدیمی دهه 40 در جلوی من سبز شد ... او لویز رودریگز بود ... درام زن و بگیتار بیس زن هایی به من معرفی شدند که هیچ کدام فهم موسیقی نداشتند ! ... لویز من را به استودیو 33 برد ... اتاقی که هنوز جای گلوله های جنگ بر دیوارهایش بود! این نمونه زیبای یک زندگی اصل و ساده بود... (منظور این است که وی بسیار ساده زندگی می کند . )

لویز و دیتر - سال 1988​

وظایف

وظایف لویز رودریگز در آلبوم های رسمی مدرن تاکینگ :

• در Let's Talk About Love سال 1985 دستیار تهیه کل آلبوم بوده است.
  • در In The Middle Of Nowhere دستیار تهیه کل آلبوم است.
  • در Romantic Warriors سال 1985 دستیار تهیه کل آلبوم بوده است.
  • در In The Garden Of Venus سال 1985 دستیار تهیه کل آلبوم بوده است.
  • در Back For Good سال 1985 دستیار تهیه کل آلبوم بوده است.
  • در Alone سال 1985 دستیار تهیه کل آلبوم بوده است.
  • در Year Of The Dragon سال 1985 دستیار تهیه کل آلبوم بوده است.
  • در آلبوم America سال 2001 دستیار تهیه آهنگ Rain In My Heart بوده است.
و از دیگر کار های او می تواند :
Alexis ، New baccarat ، Beau sexon ، Cay hume ، Chicano ، Gaily news ، Jean & Jill ، John D. dillard ، Prime Time ، Veronica Lee ، Loco loco ، Sweet connection ، BEVERLEE WALLACE And Kids ، Zanga zang ، Errol Brown و Les McKeown را نام برد .

گروه Sweet Connection از پروزه های آقای رودریگز​

از سال 2001 به بعد بنا به دلایلی نا معلوم همکاری او در مدرن تاکینگ قطع شد. این جدایی کاری باعث گردید رد او را در پروزه های دیگر بوهلن آرام آرام محو گردد . از آخرین همکاری های لویز با دیتر بوهلن انتشار آلبوم Dieter Der Film در سال 2006 بود .

جهت اطلاعات بیشتر از پروزه های لویز رودریگز کلیک کنید !

منابع:

• ویکی پدیا
  • کتاب Nichts Als Die Wahrheit - نوشته دیتر بوهلن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
لایک ها: Muzik Baz

cheri cheri lady

مدیر سابق
Jun 30, 2009
591
121
51
33
on Earth!
ممنون بابت این اطلاعات بسیار جالب loti thanks

از این آقا لوئیس رودریگز زیاد شنیده بودم چون دیتر زیاد ازش می گفت ولی راستش چیز زیادی ازش نمی دونستم khalal dandon

این حرف رو از دیتر به یاد دارم که گفته بود : سبک مدرن تاکینگ نوایی بود که توسط من و لوئیس رودریگرز خلق شد :Gh.aalb:

ولی خودمونیما همچین هم به قیافش نمیاد که این کاره باشه khande

به هر حال امیدوارم که هر جا هست و هر کاری می کنه موفق باشه .

Jul 17, 2009
180
31
25
27
In Shaire
دیتر بوهلن:"لوییز رودریگز و من نوایی را خلق کردیم که تک بود و بارها و بارها توسط دیگران تقلید شد."
ممنون محمد جان از اطلاعات جامع و مفیدت.

لایک ها: MEYSAM ZARE

منعم

مدیر سابق
Jul 17, 2009
343
106
51
31
تهران
بی شک اگر مدرن تاکینگ رو یه گروه سه نفره بدونیم، نفر سوم کسی نیست جز: لوئیز رودریگز.

ممنون بابت این پست مفید

Iran 4 Modern Talking

سرباز!
عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,185
3,809
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
منعم گفت:
بی شک اگر مدرن تاکینگ رو یه گروه سه نفره بدونیم، نفر سوم کسی نیست جز: لوئیز رودریگز.

ممنون بابت این پست مفید
قبول دارم! قطعا لویز فرد سوم خواهد بود.

Mohsen-Modern Talking گفت:
دیتر بوهلن:"لوییز رودریگز و من نوایی را خلق کردیم که تک بود و بارها و بارها توسط دیگران تقلید شد."

البته ایشون گمون نکنم مدرک تحصیلی تو موسیقی داشته باشه. حتی سن ایشون هم معلوم نیست. این گونه افراد اصلا تمایلی به معروفیت ندارند.

بهترین آهنگ های گروه با لویز تهیه شده بدون اینکه ردی ازش بمونه. Cheri, cheri lady , With a little lover , Girl Out Of My Dreams و ... خیلی های دیگه.... :Gh.aalb:

من اکثر پروزه هاش رو هم دیدم در حد خودشون کارهای موفقی بودند مخصوصا Fan Factory که کارهای خوبی داره به سبک دیسکو دنس ...

همه ما ها مدرن تاکینگ رو تو 2 بخش دیتر و توماس خلاصه می کنیم. اما همونطوری که میبینید اینطور نیست. تک تک آهنگ های ناب مدرن حاصل زحمت این افراد مخصوصا لویز یار قدیمی دیتر بوهلن هستش.

لویز رودریگز از آلبوم دوم به گروه پیوست. اولین آلبوم مدرن تاکینگ تا اونجایی که میدونم فقط حاصل زحمت توماس و دیتر بوده .
اما نمیدونم چرا دیگه از 2001 به بعد از گروه جدا شد. حتی ردی هم در پروزه های دیتر ازش نموند ...
پروزه شخصی و تکی جدیدی هم ازش نشنیدم ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:
لایک ها: MEYSAM ZARE

Iran 4 Modern Talking

سرباز!
عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,185
3,809
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
Mohsen-Modern Talking گفت:
رد پای لوییز رودریگز رو توی کارتون Dieter der film میشه دید.

بله محسن جان کاملا حق باشماست. یک همکاری دیگه پس تا 2006 داشته نه 2001.
پس به احتمال قوی هنوز با دیتر در ارتباط هست. چون لویز بین 2001 تا 2006 نبوده و یکهو در 2006 و آلبوم Dieter der film, ظاهر میشه.

باز هم نقش دستیار دیتر رو داشته... واقعا که مرد جدا نشدنیه پروزه های دیتر بوده. البته تو هر پروزه ای از دیتر ظاهر نمیشه فقط خاص ها!

جالبه ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

منعم

مدیر سابق
Jul 17, 2009
343
106
51
31
تهران
من كه لوئي رو خيلي قبول دارم، كارش بيسته، دقيقا مثل ديتر حرفه ايه...
خارج از همكاري با ديتر، آهنگهاي ديگه اش (مثل اونايي كه واسه مارك اشلي ساخته) فوق العاده هستن...