کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ ، قسمت اول : Lalo Titenkov

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,196
3,823
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ ، قسمت اول : Lalo Ttnkov

• کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ حاصل تحقیق و جستجو 4 سال حضور بنده در دنیای مجازیست...
  • با توجه به شرایط خاص سبک پاپ ، در دنیای موسیقی گونه ای پدید آمده که در خلق یک اثر خالق های آن "عموما" مطرح نیستند.
  • مدرن تاکینگ نیز از این حیث کاملا چنین شرایطی را دارد. جدا از خواننده های مدرن تاکینگ ( توماس – دیتر ) افراد گوناگونی شبانه روز فعالیت داشتند ... نت نوشتند و ترکیب چینی کردند ... اما هیچگاه به خاطر این موضوع مطرح نشدند.
  • کارگردانان پشت پرده مدرن تاکینگ گامیست کوتاه اما موثر در جهت شناخت هرچه بیشتر شما از افراد پشت پرده این گروه جهانی.
قسمت اول : Lalo Ttnkov

Lalo Ttnkov چهل ساله متولد 1970 میلادی و دارای اصلیت روسی می باشد. در سال 1992 به کشور آلمان و شهر هامبورگ نقل مکان کرد.

کار خود را از سال 1997 به عنوان تولید کننده با مدرک کارشناسی عالی ارشد در راستای سبک کلاسیک و پیانو جاز شروع نمود.

از سال 1998 به بعد با دیتر بوهلن همکاری های بسیاری داشته و فعالیت های پر رنگ او را در مدرن تاکینگ نمی توان نادیده گرفت.

وظیفه او در کار های مدرن تاکینگ عبارت است از : تنظیم کنندگی و چیدمان ( Arrange ) ، همکاری تولید و همچنین برنامه نویسی برخی آهنگ ها در آلبوم های بین سال های 98 تا 2003 بوده است.

بی شک هرگاه وی با هر گروه یا خواننده ای کار کرده است کار هایش در رتبه های بالای جداول بوده است.

موفقیت او در چندین کارهای اولیه Lalo را به یکی از بهترین تولید کننده های آلمانی تبدیل نمود.

از سال 1998 ، پنج خواننده دیگر به نام های Nevada Tan ، Yvonne Katerfeld ، Alexander ، Daniel Kyublbek و Janette در شرکت تولید موسیقی وی قرارداد داشتند که همگی فروش بالای چند میلیونی در کارنامه خود ثبت کردند.

وی در بسیاری از آهنگ های گروهی در برنامه DSDS از جمله We have dream که بهترین آهنگ زمان خود در آلمان شد به دیتر یاری نمود و همچنین برای شرکت لوازم بهداشتی و آرایشی Schwarzkopf کارهایی ارائه داده است .

همیشه در کارهایش نوعی فضای خاصی ایجاد می کند;
اگر به دنبال شهرت در حرفه موسیقی هستید بهترین کس برای تبدیل آرزوی شما به واقعیت کسی جز Lalo Tetnkov نیست.

معمولا در پروزه های دیتر به او کمک می کند و نقش های مهمی ایفا کرده است. در اواخر حضور او نیز در آلبوم Cloud Dancer آقای مارک مدلوک که از پر افتخار ترین پروژه های دیتر است وظیفه نواختن Keyboard را اجرا نمود.

Lalo در استودیو محل کار خود​

تخصص اصلیش تنظیم و چیدمان Ballad های یک آهنگ است. به دلیل اینکه اکثر آهنگ های مدرن تاکینگ بالاد به حساب می آید وجود فردی با این تخصص به ایجاد هارمونی هرچه بیشتر آهنگ ها ی گروه کمک کرده است. "منظور از Ballad یک تکه رومانتیک و عاشقانه است." در حین انجام کارش بسیار حرفه ای عمل می کند و برای آهنگ ها بسیار وقت می گذارد.

وی آنقدر در کارش حرفه ای است که خود شخص بوهلن اکثر تراک های معروف آلبوم ها را به او جهت چیدمان محول می کرده است و دست آخر نیز اثری فوق العاده هارمونیک و زیبا تولید می شد .

پس به عبارتی دیگر تا اینجای کار قسمتی از لطافت و رومانتیک بودن کارهای گروه را می توان مدیون کار چیدمان حرفه ای Lalo بود .

لالو در کنار بخشی از جوایز خود​

وظایف

وظایف لالو در آلبوم های رسمی مدرن تاکینگ :

• در آلبوم Back for Good سال 1998 وظیفه Arranger و چیدمان تراک شماره 18 با نام NO. 1 HIT MEDLEY را داشته است.
  • در آلبوم Alone سال 1999 به کمک 3 نفر دیگر با نواختن کیبوردی فوق العاده زیبا آلبوم را بیش از پیش موفق نشان دادند.
  • در آلبوم Year of the Dragon سال 2000 وی بار دیگر کیبورد فراموش نشدنی در آهنگ های It's Your Smile و Girl Out Of My Dreams و Can't Let You Go و I'll Never Fall In Love Again و Fight For the Right Love و Love Is Forever می نوازد.
  • در آلبوم America سال 2001 وظیفه میکس کردن آهنگ های Maria و Cinderella Girl و For A Life Time و I Need You Now و نیز همچنین در ترانه های Maria و Cinderella Girl و Run To You و For A Life Time نقش Arrangements و چیدمان را بر عهده داشت.
  • در آلبوم Victory سال 2002 دستیار تهیه آهنگ های Summer In December و Love To Love You و Blue Eyed Couloured Girl و If I... بود و همچنین 4 تراک نامبرده به دست او Arrange و چیدمان شد.
  • در آلبوم Universe سال 2003 ، دستیار تولید پنج آهنگ Everybody Needs Somebody و Heart Of An Angel و Knocking On My Door و Should I, Would I, Could I و Blackbird بود .
دیگر نقش ها

• Lalo در آلبوم Cloud Dancer سال 2008 Mark Medlock نقش کیبورد زن و برنامه نویس آلبوم را بر عهده داشت.
  • در آلبوم Shout It Out برای Elli نقش تهیه کننده و Arranger را بر عهده داشته است.
  • عهده دار نقش Arranger برای Touché در آلبوم Kids in America سال 1999 بوه است.
  • آلبوم Farben Meiner Welt را برای خانوم Yvonne Catterfeld تهیه کنندگی و Arranger کرده است.
  • برای Ricardo Marinello در سال 2007 در آلبوم Beginning ، Arranger بوده است.
لازم به ذکر است غیر از موارد فوق با Sarah Connor و No Angelsفعالیت های مثبتی داشته است.

عکس برخی از پروزه های دیگر Lalo​

فراموش نشود که آلبوم جذاب Dieter - Der Film2006 به کمک وی تولید شد.
در حال حاظر او با کمپانی LTS RECORD همکاری می کند.

برای مشاهده و آشنایی بیشتر با وی و کارهایش کلیک کنید !

استودیو 7 - ( Studio 7 )

معمولا کارهای او در استودیو شخصی و مجهز Studio 7 تنظیم شده.

او از ابزار آلات فوق حرفه ای برای انجام کارها و پروزه های خود استفاده می کند. اما این وسایل سوای ذوق و خلاقیت و پشتکار بی دریغ لالو است.

منابع:

آخرین ویرایش:
لایک ها: Muzik Baz

cheri cheri lady

مدیر سابق
Jun 30, 2009
591
121
51
33
on Earth!
wow کار واقعا تک و جالبی بود eyval

خیلی ممنون بابت این اطلاعات دقیق و خوندنی thanks

فک می کنم این موضوع جای بحث زیادی داشته باشه khalal dandon

Amelie

عضو جدید
Oct 26, 2009
31
5
17
28
تهران
عالی بود.... Gooool

این آقای Lalo Titenkovخیلی حرفه ای به نظر می رسه..guitar zane khafan
من تا حالا هیچ وقت به کارگردان های پشت پرده فکر نکرده بودم..!
فکر می کردم همه کاره دیتر باشه .. :khaste:

واقعا مطلب جالبی بود..thanks

thomas anders

عضو جدید
Jul 17, 2009
18
1
5
31
karaj
ايولا محمد جون ! thanks

اطلاعات جالبي بود !‌

تقريبا همه ي آهنگايي كه توي رنكينگ من اون بالاهاست اين بنده خدا توش سهيم بوده !‌
:smiles13:

دمش گرم ! آدم خوش ذوقيه !‌
eyval

خوشم اومد !‌

germany

عضو جدید
Feb 11, 2010
10
2
5
34
tehran
اقا محمد خیلی کارت درسته از بابت اطلاع رسانی مدرن تالکینگ
من خیلی کم در راجب با اقای Lalo Titenkov شنیده بودم و لی نمیدونستم که با مدرن تالکینگ همکاری زیادی داشته

درود بر این مرد روسی تبار که با همکاری خودش و مدرن تالکینگ هنوزم که هنوزه کل دنیا اهنگهای این 2 ستاره المانی را تو خونهاشون ماشیناشون گوش میدن که از جمله منم که یکی از طرفداران پروپا قرص این 2 خواننده هستم .

با عکسهای استودیوش خیلی حال کردم

خلاصه مطلالب جالبی بود ممنون

منعم

مدیر سابق
Jul 17, 2009
343
106
51
31
تهران
بله مطلب خيلي عالي بود. من خودم شخصا Lalo رو خيلي دوست دارم و قبولش دارم. آهنگاي آروم و زيبايي كه تنظيم ميكنه واقعا بي نقصه. شما توي سينگل هايي كه ديتر براي خوانندگاني همچون ايزابل ساخته، دقت كنيد، بهترين ور‍‍ژن آهنگ همونه كه Lalo تنظيم كرده!
توي مدرن تاكينگ هم مثل خيلي هاي ديگه كمك كرد، بخصوص توي آلبوم سال 2000 واقعا ميتونم بگم سنگ تموم گذاشت.

من خودم به آلبوم 2006 ديتر، Dieter Der Film علاقه شديدي دارم، بيشتر آهنگهاش با اينكه بالاده و ريتم آرومي داره، ولي به قدري جذاب و حرفه اييه كه حتي لحظه اي ازش خسته نميشيد! كه بخشي از اين موضوع، مرهون زحمات Lalo هستش.

تا جايي كه ميدونم هنوز هم كه هنوزه خوشبختانه همكاري ايشون با ديتر در ساخت، تنظيم و ميكس و مستر پرو‍ژه هاي گوناگون ادامه داره...

منتظر قسمتهاي بعدي اين تاپيك هستيم...

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,196
3,823
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
مرسی از اظهار لطفتون Gooool

همونطور که گفته شد Lalo Titenkov یک ارنجر حرفه ای هستش. به همین دلیل رمیکسهای محشری هم انجام میده.
آهنگ های اصطلاح رمیکس شده از همون سال های 90 رواج پیدا کرد. معمولا هیت های یک خواننده رو در یک تراک 7-8-10 دقیقه ای پشت سر هم قرار میدادند تا قطعه انفجاری به دست بیاد.

خب همونطور که معلومه اولین کار لالو همراه مدرن تاکینگ هم با یک رمیکس 5 دقیقه شروع شد.

به خاطر اینکه بیشتر آهنگ های مدرن در یک رنج بسامد صوتی هستند ( از نظر ملودی ) مصلما رمیکسهای آهنگ ها بسیار جالب خواهد بود. دلیلش هم اینه که وقتی در رمیکس از یک آهنگ به آهنگ دیگه رفته میشه شنونده خیلی احساس نمیکنه که اهنگ تغییر کرده...

اگر به لیست کارهای آقا تتنکو دقت کنید متوجه خواهید شد که معمولا در آهنگهای آرام مدرن تاکینگ نقش داشته. این قضیه هم امکان داره برگرده به رشته تخصصی ایشون که کلاسیک و پیانو هست.

ترانه هایی از قبیل Maria و Love To Love You و Cinderella Girl و For A Life Time و It's Your Smile و تقریبا تمامی آهنگهایی که ایشون درش نقش داشته اند جزو دسته دوم دنیای آهنگ های مدرن تاکینگ هستند.

به عقیده من آهنگ های مدرن تاکینگ 2 دنیای متفاوت داشتند. این دو دسته به خاطر گستره تفاوت هاشون من به اونها اصطلاح دنیا رو به کار میبرم.

از مشخصه آهنگهای دنیای دوم مدرن تاکینگ این بوده که عموما Hit نیستند ... " در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد."

سوای کار تولیدی و ضبط ایشون یک کیبورد زن خیلی حرفه هستند. حتما میدونید که در ابتدا وظیفه کیبورد آهنگ های مدرن تاکینگ بعضا توسط توماس انجام میشده.

با رسیدن به دهه 90 معمولا خواننده ها نوازندگی نمی کردند. و وظیفه توماس کمی تغییر کرد و گاها به نواختن پیانو مینشست.

این وظیفه نیز به آقای لالو و چند تن دیگر محول شد. این رو هم حتما می دونید که "معمولا" ساز پیانو در ترانه های احساسی به کار رفته ( بالاد )

در اواخر هم ایشون استودیو 17 رو بیشتر روش کار کرد و شرکت تولیدی کوچکی بنا کرد ...

فعالیت ایشون هم در حال حاظر با دیتر بوهلن به صورت مستمر ادامه دارد ...

پس قطعا متوجه شدید که تمامی مدرن تاکینگ به توماس و دیتر ختم نمی شود. بلکه فقط به خاط سبک کاری "عموما" در چشم بودند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Lucky Guy

عضو جدید
Sep 30, 2009
109
19
25
30
اوا !

من چرا تا حالا ندیده بودم این تاپیک پر محتوا دار رو؟

گل کاشتی ممد جون!
خدایی هنگ کف شدم! این اطلاعات رو از کجا میاری پسرم؟!
براوو !

لالو تیتنکوو هم پسر خوبیه! ینی باهام رفیقه!
دوران مهد کودک رو با هم گذروندیم! از همون اول عاشق میکس و ارنج بود!

بنده خدا اول از این کارای در پیت شروع کرد! یادمه اول اهنگاش با صدای کلفت میگفت: ارنجمنت بای لالو تتینکوو .. ووکال بای مش صفدر!
بعد دیتر جون از خرابه های هامبورگ اینو جمعش کرد ! از اونجا بود که لالو معروف نشد!

//

منتظر قسمتهای بعد هستیم محمد جان!

آخرین ویرایش توسط مدیر: