فرانک اتتو ؛ مهره ی کلیدی دیتربوهلن

c.c.catch

عضو شناخته شده
Jan 15, 2014
674
1,393
105
On the wings of love
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1984-1St Album
فرانک اتتو Frank otto Schowen متولد 12.04.1964 در شهر مونیخ است.
فرانک از بچگی عاشق موسیقی بود به همین علت از همان دوران کودکی شروع به آموختن ساز های موسیقی ازجمله درام،گیتار،پیانو و ساکسیفون کرد. اما ساز مورد علاقه اش همیشه درام بود.
فرانک اتتو در سال 1982 درحالیکه حدود نوزده سال سن داشت کار خود را بصورت حرفه ای و رسمی در گروه IHR SAVIN بعنوان درامر شروع کرد.

با وجود اینکه خیلی جوان بود اما مهارت و توانایی بسیار بالایی داشت که همین موضوع هم باعث شد تا دیتر بوهلن از کار فرانک خوشش بیاد و اونو بپسنده.
در سال 1984 و پس ازتشکیل گروه مدرن تاکینگ دیتر ، فرانک اتتو رو بعنوان نوازنده ی درام به خدمت میگیره.

Charlin

عضو شناخته شده
Dec 31, 2013
570
1,008
65
18
Karaj
طرفدار
Thomas Anders
آلبوم مورد علاقه
1998-Back for good
ممنون بابت این مطلب جالب.
فرانک اتو همون نوازنده ی تو سی سی کچ نبود؟آخه فکر کنم تو موزیک ویدیو ی strangers By Night کنار کارول دیدمش...

c.c.catch

عضو شناخته شده
Jan 15, 2014
674
1,393
105
On the wings of love
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1984-1St Album

هرچند که هرگز اسمی از نوازنده یا نوازندگان گروه مدرن تاکینگ برده نشد و هیچ جایی بطور رسمی فرد یا افرادی رو بعنوان نوازده ی گروه معرفی نکردن. ( گویا پول خیلی خوب و درشتی هم از گروه بدست آوردند )
اما در اجراهای زنده و کنسرت ها فرانک اتتو پشت درام بود ، بعد ازفرانک شخص دیگری با نام Borgwardt نیز بعنوان نوازنده به گروه ملحق شد (برای کنسرت ها و اجراهای زنده)
در بخش ساختن آهنگ و ملودی نیز دیتر بوهلن و لوییس رودریگز آهنگسازان گروه محسوب میشدن و فرانک اتتو هم بعنوان دستیار به اونها کمک میکرد.

با گذشت زمان فرانک اتتو توانایی های خودش رو بیشتر به دیتر ثابت میکرد وهمین باعث شده بود که حالا بعنوان یکی از افراد اصلی دیتر ومهره های کلیدی اون محسوب بشه.
یک سال بعد از تشکیل مدرن تاکینگ ، دیتر به همراه دختر جوانی به نام کارولین کاترین مولر یک گروه جدید را تحت عنوان سی سی کچ بوجود آوردند.
بنا به نظر خود دیتر لوییس رودریگز و فرانک اتتو هم به سی سی کچ ملحق شدند

در سی سی کچ به نسبت مدرن تاکینگ فرانک اتتو نقش پررنگ تری را عهده دار شد. او علاوه بر اینکه درامر گروه بود ، درآهنگسازی هاهم کنار دیتربوهلن بعنوان دستیار حضور داشت و به اوکمک میکرد.همچنین فرانک اتتو در بخش همخوانی و بک وکال نیز فعالیت میکرد.
( همخوانی ها و بک وکال ها در سی سی کچ توسط Frank otto , Dieter bohlen , Rolf kohler , Michael scholz صورت میگرفت.

این رو حتما دانلود کنید کار بک وکال در مدرن تاکینگ و سی سی کچ هستش و ارزشش رو داره

فرانک اتتو در سی سی کچ به خواننده ی گروه یعنی کارولین کاترین مولر که هم سن خودش بود علاقه مند شد (فرانک 112 روز از کارولین بزرگتر بود)

او همیشه و همیشه مثل سایه کنار کارولین دیده میشد.
همکاری فرانک اتتو و دیتر بوهلن تنها به مدرن تاکینگ و سی سی کچ معطوف نمیشود.دیتربوهلن در سایر پروژه ها و گروه هایی که در آن حضور داشته از فرانک اتتو نیز استفاده کرده است. Chris Norman ، Les Mckeown , Sheree , Mary roos و خیلی های دیگر که فرانک در کنار دیتربوهلن حضور داشته است.

در سال 1987 دیتربوهلن بنا به دلایلی از توماس آندرس (خواننده ی گروه مدرن تاکینگ(جدا شدند و طی این جدایی گروه محبوب مدرن تاکینگ منحل شد.
پس از مدرن تاکینگ ،دیتربوهلن با لوییس رودریگز و فرانک اتتو گروه دیگری را به نام سیستم آبی (Blue system( تشکیل دادند. برخلاف مدرن تاکینگ و سی سی کچ در بلوسیستم خواننده ی گروه نیز شخص دیتربوهلن بود و خبری از خواننده ی دیگر در آن نبود.
حالا دیگر فرانک اتتو به یکی از مهره های کلیدی دیتربوهلن تبدیل شده بود و دیتری که در انتخاب کادر و تیم خود بسیار سختگیر بود در همه ی گروه ها و پروژه های خود از فرانک اتتو نیز استفاده میکرد.

در این بین فرانک علاوه بر مدرن تاکینگ - سی سی کچ - بلوسیستم و سایر گروه های دیتر بصورت انفرادی در گروه هایی نظیر Secret Star - Anderson Berg -Mary roos و خیلی های دیگر کارهای بک وکال را انجام میداد.
در اوایل سال 1988 بود که بین دیتر و کارولین اختلافاتی بوجود آمد همین باعث میشد که ارتباط بین این دو روز به روز کمتر شود.
کمی بعد فرانک اتتو با کارولین کاترین مولر ازدواج کردند اما درست سه ماه بعد خبرهایی مبنی بر منحل شدن سی سی کچ درست به مانند مدرن تاکینگ به گوش رسید.بله درست بود حالا دیتربوهلن از سی سی کچ کنار کشیده بود. این بدان معنی بود که کارولین دیگر هرگز نمیتوانست تحت عنوان سی سی کچ فعالیت کند. البته طبق قراردادی که بین کارولین و دیتر امضا شد کارولین میتوانست همچنانبدر سی سی کچ فعالیت کند اما باید در قبالش مبلغ 5000000DM را به دیتربوهلن پرداخت میکرد.

سرانجام در اواخر سال 1988 دیتر بوهلن بصورت رسمی از سی سی کچ جدا شد و کارولین را تنها گذاشت.
برخلاف توماس آندرس، کارولین کاترین مولر و... که هیچگاه رابطه ی خوب و پایداری با دیتربوهلن نداشتند فرانک اتتو همیشه رابطه ای بسیار خوب و استوار با دیتربوهلن داشت آنها هیچگاه باهم اختلاف جدی نداشتند. فرانک برعکس همسرش کارولین همیشه طبق میل دیتر رفتار میکرد همین موضوع سبب میشد دیتر و فرانک رابطه ای بسیارخوب داشته باشند (خودکامگی دیتربوهلن -قد ویه دنده بودن کارولین بسیار مشهوده)
جدایی دیتربوهلن از سی سی کچ بصورت مستقیم در پروژه ی خودش یعنی بلوسیستم نیز تاثیر گذاشت چراکه پس از مدتی فرانک اتتو همراه همیشگی دیتر در دهه هشتاد با بلوسیستم خداحافظی کرد.تقریبا در سال 1989 بود که فرانک اتتو نیز بصورت رسمی از بلوسیستم کنار کشید و با همکارش دیتر وداع گفت.
این خبر بازتاب گسترده ای درخبرگزاری ها و مجلات مختلف داشت (البته فرانک اتتو پس از آن درمصاحبه ای به صراحت اعلام کرد که جداییش از بلوسیستم هرگز بخاطر انتقام گرفتن از دیتربوهلن نبوده.چه بسا که همسرش کارولین پس از جدایی دیتر برای ساخت آلبوم جدیدش مایل بود آلمان را به مقصد لندن انگلستان ترک کند.فرانک اتتو خودش بهتراز هرکسی میدانست که در کنار دیتر بوهلن به موفقیت های به مراتب بالاتری خواهد رسید.(

پس از جدایی فرانک اتتو از بلوسیستم ، دیتربوهلن شخصی به نام Michel Rollin را جایگزین فرانک کرد.هرچند که Michel هرگز نتونست عملکردی مشابه فرانک برای دیتر داشته باشه.

بعد ها در دهه ی نود فرانک اتتو در یکی از اجراهای زنده ی بلوسیستم (Love is such a lonely sword (در گروه دیده شد اما نه پشت درام.اینبار برخلاف گذشته فرانک با گیتار در کناردیتربوهلن دیده شد.(پس از جدایی فرانک اتتو شخص دیگری به نام یواخیم وگل که گیتاریست گروه بود نیز دیتربوهلن را ترک کرده بود) بعد از آن فرانک اتتو هرگز در کنار دیتربوهلن دیده نشد.
فرانک در دهه ی نود بعنوان آهنگساز در گروه Aquamarin نیز فعالیت داشت.
جالبه بدونید که فرانک اتتو تنها کسی بود که از ابتدا تا انتها در سی سی کچ در کنار همسرش حضور داشت.افراد زیادی در سی سی کچ فعالیت داشتند اما هیچکدام حضور پایدار و مداوم نداشتند.
در مجموع فرانک اتتو یک موزیسین حرفه ای و کارکشته محسوبمیشرد که همیشه مورد تایید دیتربوهلن بود.حضور فرانک اتتو در سایر گروه ها و پروژه های دیتر خودش گواه این موضوعه.شاید بتونیم فرانک اتتو رو بعد از لوییس رودریگز برای دیتر در رتبه ی دوم قرار بدیم.
در پایان این مقاله جا داره که از دوست عزیزم کوروش که بدون کمک های ایشون و مطالب ارزشمندشون که در اختیار بنده قرار دادن هرگز این مقاله در سایت قرار نمیگرفت تشکر ویژه کنم.
منابع:

talking.ru
Bluesystem,members
Modernsystemcatch
Wikipedia
Cccatch.de

Official c.c.catch و...

young wolf

معاونت انجمن
Aug 15, 2013
434
345
51
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1985-Let's talk about love
خیلی عالی بود.واقعا ممنون علی جان.به اطلاعات من که خیلی اضافه شد و استفاده کردم.مرد خوش سیمایی هم بوده واسه همین برای performance مناسب بوده علاوه بر مهارتهاش در موسیقی

لایک ها: m.abpeikar and c.c.catch

Charlin

عضو شناخته شده
Dec 31, 2013
570
1,008
65
18
Karaj
طرفدار
Thomas Anders
آلبوم مورد علاقه
1998-Back for good
توی اون موزیک ویدیو،آخرش فرانک برمیگرده یه نگاه میندازه،بعد چشاش شبیه گربه میشه،من تحت تاثیر قرار گرفتم دیگههه.یه شب رفتم پیش خواهرم،یهو با صدای بلند گفتم:میووووو(عین این گربه وحشیا)
یهو از جاش پرید:مامااااان!:smiles13:
مامانم تا یه هفته گوشیمو توقیف کرده بود!

آخرین ویرایش:

c.c.catch

عضو شناخته شده
Jan 15, 2014
674
1,393
105
On the wings of love
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1984-1St Album
خواهش میکنم.انجام وظیفه بود.آقا کوروش خیلی کمک کردن تو این زمینه.
بله موافقم آدم خوشتیپی هم هست عین خود دیتر.
این عکسش تقریبا جدیده که توی یکی از کنسرت ها درحال اجراست.

اینم عکس باز جدید تر از فرانک اتتو تقریبا مال پنج سال پیشه.هنوزم خیلی خوشتیپه با همون لبخند زیباش

این عکس دیگه خیلی جدیده.تا اونجایی که من میدونم میگن فرانک اتتو سرطان داره و اوضاعشم اصلا خوب نیست.تو این عکس خیلی خیلی شکسته شده یهویی

این هم جدیدترین عکسی هستش که من از فرانک اتتو دارم.دیگه اینجا واقعا مشهوده که خیلی پیر و شکسته شده.هردو عکس از Frank otto و Snoopy هستش.
Snoopy یکی دیگه از نوازندگان بلوسیستم بود.اون عکس بالایی گمونم برای سال 87 یا 88 هستش .مقایسه کنیدش با عکس پایین.

Charlin

عضو شناخته شده
Dec 31, 2013
570
1,008
65
18
Karaj
طرفدار
Thomas Anders
آلبوم مورد علاقه
1998-Back for good
تا اونجایی که من میدونم میگن فرانک اتتو سرطان داره و اوضاعشم اصلا خوب نیست.تو این عکس خیلی خیلی شکسته شده یهویی
.Frank, you'll be alive for a long time
We pray for you:smiles48:

c.c.catch

عضو شناخته شده
Jan 15, 2014
674
1,393
105
On the wings of love
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1984-1St Album
بله شارلین جان اتفاقا خود فرانک اتتو گفته اون بهترین کارش بوده و خیلی به آهنگ Strangers by night هم علاقه داره.ویدیوش هم از بقیه کارا تو سی سی کچ بیشتر دوست داره.
توی اون ویدیو هم نقش دوست پسر کارولین رو داره. ( دقیقا اونموقع دوست پسر کارولین هم بود و هنوز باهم ازدواج نکرده بودن)
در آخر بعد از اون درگیری پلیسا اون یارو رو میبرن وقتی میان سراغ کارولین ، فرانک یهو از پشت کارولین ظاهر میشه و آرم گروه سی سی کچ رو به اون پلیسه نشون میده .

اونم یه احترام میذاره و میره.
در آخر هم فرانک با چشم هایی عجیب غریب برمیگرده و به دوربین نگاه میکنه.

من خودم هم اتفاقا توی ویدیو های سی سی کچ SBN رو خیلی دوست دارم.

Charlin

عضو شناخته شده
Dec 31, 2013
570
1,008
65
18
Karaj
طرفدار
Thomas Anders
آلبوم مورد علاقه
1998-Back for good
چه رنجایی کشیدم به خاطر این ویدیو...میمیرم واسش!