بیوگرافی مردان همیشه جاودان موسیقی آلمان ، مدرن تاکینگ

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,196
3,823
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
#1

نام پروژه: "مدرن تاکينگ"-"Moden Talking"
اعضا: توماس آندرس (وکال، خواننده) – ديتر بوهلن (نويسنده، آهنگ ساز و تهيه کننده)
مليت: آلماني
سبک کاري: Rock ,Euopop, New Wave, Electonic music, Syntpop , EuoDisco
سال فعاليت : 1984-1987 . 1998-2003
ناشر ها: Sony BMG – Hansa Music
لقب : مردان همیشه جاودان موسیقی
معنا : "Moden Talking" در لغت به معنای گفت و گوی نوین می باشد .
آرم گروه:


مدرن تاکينگ يک گره آلماني به سبک آهنگ هاي الکترونيکي بوده. شامل 2نفر، به خوانندگي توماس آندرس و سازنده و توليد کننده ديتر بوهلن. نوع سبک آن هادر بسياري از اوغات در زير گروه يورو ديسکو قرار گرفته است.
تک آهنگ هاي آن ها در کل آلمان بيشترين موفقيت هارو به دست آورد.


توماس آندرس - کنسرت "Cheri Cheri Lady – Live Pets Pop Sow" 1985


دیتر بوهلن - کنسرت "Tees Too Muc Blue In Missing You" – 1985​


در شروع کار مدرن تاکينگ

اولين شکل کار آن ها در اواخر سال 1984 به صورت غير منتظره اي با تک آهنگ "You Ae My Heat You Ae My Soul"در اروپا محبوب شد.

با فروش اين تک آهنگ در 35 کشور بزرگ دنيا شماره يک شدند و در کشو خود تا 6 هفته کامل در اول ليست چارت ها قرار گرفتند. اين آهنگ به تنهايي آنقدر حواشي داشت که 8 ميليون نسخه در دنيا به فروش رسانید.

به دنبال آن ترانه ديگري به نام "You Can Win If You Want"در اواسط سال 1985 و در همان آلبوم اول که آن هم بدون چون و چرا در رتبه یک هيت ها (Hit) قرار گرفت ساخته شد . بدين ترتيب با 7 ترانه دیگر آلبومي بوجود آمد که به نام "Te Fist Album" نام گرفت.

به زودي بعد از اين 2 آهنگ شاهکار، بار ديگر يک آهنگ انفجاري به نام "Cei Cei Lady" که اين ترانه هم مثل بقيه در صدر جدول قرار گرفت منتشر شد. اين آهنگ در آلبوم دوم آن ها به نام "Lets Talk About Love" قرار داشت.

اين موفقيت ها با دو سوپر Hit ديگر نظير "Bote Louie" و "Atlansis is Calling - S.O.S. fo love" که هر دوي آن ها در آلبومی به نام "Ready Ro Romance" قرار گرفت ادامه داشت.
ششمين تک آهنگ خود به نام "Geonimos Cadillac" که در آلبوم چهارم به نام "In Te Middle Of Nowee" قرار داشت و ترانه "Jet ai Line" را در آلبوم پنجم يعني "Romantic Waios" به نمايش در آودند.

در طول اين دوره زماني ، گروه مدرن تاکینگ به موفقيت ها و افتخارات زيادي در کشور ها و قاره هاي مختلف نظير اوروپا ، آسيا ، جنوب آمريکا ، و چند کشور آفريقايي و خاور ميانه بخصوص ايران دست یافت.

مدرن تاکينگ را به جرات مي توان از اولين گروه هاي غربي دانست که بعد از تشکيل انقلاب اسلامي ایران از سال 1979 به بعد، وارد ايران شد و از محبوبيت هاي بسياري نزد جوانان بهره برد.

آن ها يک بار در دهه 80 در سال 1986 با آهنگ Bote Louie با رتبه 4 وارد "TOP TEN" شدند.
همانطوري که از کلمه "TOP TEN" معلوم است به معني 10 تا از بهترين ها يا بهتر بگم 10 تا از بهترين هاي دنياست!!

"اين موفقيت در دهه 80 يعني دهه اوج موسيقي شکل گرفته.
وجود گروه هايي مثل مايکل ها و گروهاي راک مثل متاليکا و کويين و ... را نبايد فراموش کرد ،که با اين تفاصير تا به الان از بهترين افتخارات اين گروه به حساب مي آيد."

اين مکان که يک شبکه ماهواره اي مخصوص هم دارد که جايگاه 10 تا از بزرگان موسيقي است که آرزوي هر خواننده اي رسيدن به اين جايگاه می باشد.

ولي مدرن تالکينگ تقريبا در آمريکاي شمالي يک گروه ناشناخته بود و هرگز در چارت UK ظاهر نشدند.
اما در UK انگلستان آنها با آهنگ Bote Louie جزو 10 گروه برتر شدند(1989).

پروژه مدرن تاکینگ مانند بیشتر گروه های پاپ اروپایی تقریبا در آمریکای شمالی ناشناخته بود و هرگز در نمودارهای آمریکا ظاهر نشدند ، اگرچه آنها شگفت انگیزان درجه یک کانادا بودند.

آهنگساز دیتر بوهلن از موسیقی جان بخش و ترکیبی ذهنی که در آمریکا رواج نداشت حتی قبل از اینکه Moden Talking تشکیل شود استفاده می کرد.

آن ها 2 آلبوم در هر سال بين سال هاي 1985تا 1987 منتشر کردند. در حالي که همچنان پله هاي موفقيت را طي مي کردند تلويزيون سراسر اوروپا Singel يا همان تک آهنگ هاي آن ها را نمايش مي دادند. سرانجام آن ها 65 ميليون نسخه در ظرف مدت کمتر از 3 سال به فروش رسانیدند.
در عکس اصل رسید قرار داد افسانه ای مدرن تاکینگ در تاریخ 3 سپتامبر 1984 در کمپانی InteSong رو می بینید.​


بين سال هاي 1987 تا 1998


خبر جدايي گروه در سال 1987 بعد از انتشار آخرين آلبومشان بازتاب خبري گسترده اي داشت.
بوهلن بلافاصله گروه ديگري به نام "Blue System" تشکيل داد و با آهنگ هايي نظير "May Bed Is Too Big"
"Unde My Skin","Love Suit","Soy Little Saa"و "Deja Vu" چندين بار در بالاي چارت ها قرار گرفت.
در مجموع با این گروه 13 آلبوم منتشر نمود.

توماس هم مشغول ظبط آهنگ هايي به سبک جديد و به صورت تکي در شهر هاي بزرگ نظير لندن و لسانجلس و نيز کشو خود بود.

او برای اجرای تور به مکانهایی مثل "Moscow" – "Suncity" – "Hong Kong" – "Santiago Cile" سفر میکرد.
آندرس تو اين مدت 5 آلبوم تکي انگليسي به نام هاي "Diffeent","Wispes","Down On Sunset","Wen Will I See You Again" و "Sould"، و يک آلبوم اسپانيولي با نام "Bacos De Cistal" منتشر کرد.

بدين ترتيب او هم موفقيت هاي زيادي هم در کشور هاي مختلف و هم در خانه به دست آورده بود.

اگرچه ديتر و توماس اختلافات زيادي داشتن ولي تو اين مدت جدايي هم تجربه هاي زيادي به دست آورده بودند. اما پروژه هايي که هرکدام دنبال کردند به اندازه مدرن تاکینگ موفق نبود.
ملاقات اين دو دوباره زماني که توماس در سال 1994 به شهر کوبلنز در آلمان برگشت ادامه پيدا کرد.


تشکیل گروه - 1998 - 2003
توماس آندرس – کنسرت "Tv Makes Supe Sta" – 23-03-29

دیتر بوهلن – مصاحبه قبل از اجرای "Win Te Race"- 2001-01-07​

درست 11 سال بعد از آخرين اجراي 2 نفره گروه مدرن تاکينگ در آغاز سال 1998 ميلادي شايعه برگشتن گروه در محافل خبري و مجلات و روزنامه ها ديدني بود!

اولين اجراي 2 نفره آنها در بزرگترين کانال ماهواره اي کشور آلمان به نام "Wetten, dass…?" و مصاحبه در این کانال در جلوی 18 میلیون کانال تاویزیونی بود. همچنین اولین کنسرت گروه در شهر بوداپست برگزار شد که سیل خوروشان جمعیت عاشق باعث شد این رکورد در کتاب جهانی گینس به ثبت برسد.

آلبوم اول گروه بعد از 11 سال "Back Fo Good" نام داشت که شامل 4 آهنگ جديد با نام هاي "I Will Fo You","Don’t Play Wit My Heat","We Take Te cance", "Anyting Is Possible" و بقيه 14 ترانه آن از ماندگار ترين آهنگ هاي دهه 80 گروه انتخاب شده بود و بهتر از تمامي اجراهاي قبل که در ساختش از يک تکنيک خاص استفاده شده بود که 360 درجه با سبک آخرين آلبوم آنها در سال 1987 تفاوت داشت.

نتيجه اين شاهکار جديد رتبه يک در چارت هاي کشور آلمان به مدت 5 هفته پياپي بود و رتبه ي يک در بسياري از کشور هاي ديگر که سر انجام به فروش 6ميليون نسخه اي انجاميد.

با فروش طلايي اين آلبوم آنها جايزه "Wold Music Awad" براي بيشترين فروش موسيقي در آلمان، را از آن خود کردند.
آلبوم بعدي گروه با نام Alone در فوریه سال 1999 توسط شرک بزرگ BMG منتشر شد که اولین آلبوم کاملا متفاوت بعد از 11 سال دوری گروه به شمار می رفت.

بدين ترتيب آنها هر سال يک آلبوم با نام هاي "Yeas Of Dagon",2000 -"Ameica",2001 - "Victoy",2002 – "Univese",2003 به صورت رسمی منتشر ساختند.

بعد از رسيدن به نقطه اي که آنها 500 جايزه طلا و پلاتين از سراسر دنيا برنده شده بودند، بوهلن و آندرس در حالي که هنوز وسط تور جديد آلبومشان بودند در سال 2003 یک بار دیگر تصمیم به جدایی گرفتند...

سپس يک آلبوم تلفيقي از آهنگ هاي قديمي و موفق گروه در همان سال 2003 منتشر کردند که "Te Final Album" نام داشت.
توماس هم فورا مشغول ظبط آهنگ هاي تکي شد در حالي که ديتر در شبکه هاي ماهواره اي نظير "DS DS" مشغول کشف استعداد بود.


آمار تولید و فروشمدرن تاکینگ - "Cheri Cheri Lady" Sow – 1985

مدرن تاکینگ – "You Ae Not Alone" - 1999-03-21​

در همان سال 1998 بوهلن نقل کرد که آهنگ "Pecious Little Diamond" الهام گرفته با استفاده از هم خواني "Falsetto" است. بعلاوه بسياري از کار هاي او از تاثر پزيري آهنگ هاي خواننده آلماني زبان "Sclage" و سبک ديسکو پاپ "Bee gees" از نام آواران موسيقي قرن و ترانه هاي رمانتيک انگليسي زبان و آهنگ هاي ايتاليايي و فرانسوي نظير "Gazebos" در آهنگ "I Like Copin" بوده است.
همچنين بسياري از "Lyics" يا همان متن هاي شعر هايش آهنگ هاي گروه "Hot Cocolate" را تداعي مي کند.

بعد از سال 98 و تشکيل دوباره گروه، ديتر تمامي کا هايش را در راستای سبک "Euodance" کارگرداني مي کرد.

فروش کل تمامي آلبوم هاي مدرن تاکينگ در جهان صرف نظر از کپي هاي غير قانوني طبق منابع رسمی بيش از 120000000 نسخه مي باشد.
بر اساس آمار کمپاني بزرگ سوني "BMG" در ژون سال 2003 پروژه عظیم مدرن تاکينگ پر فروش ترين گروه در تاريخ موسيقي آلمان شد حتي بيشتر از "Fnak Faians" در پروژه اي نظير "Bony M" و گروه های دیگری مانند "Milli Vanilli" و "Micael cetus Enigma" و "Sanda" و حتي گروه دهه 60 "Scopions" و "Snap!" و گروه هوي متال آلماني زبان بزرگي به نام "Rammstin". !

ديتر بوهلن با گروه هاي ديگري حتي زماني که مدرن تاکينگ وجود داشت همکاري داشته، از جمله "Ceis Noman" در "Smokie" که آهنگ Midnigt Ladyدر سال 86 محبوب ترين اثر او بوده است.
ديتر بزرگترين آهنگ ديسکو گروه "CC catc" به نام "House Of Mystic Ligt" را که بر خلاف بيشتر آهنگ هايش سبکي رومانتيک نبود را خلق کرد.

برخي از ترانه هاي معروف ديتر مانند You Ae My Heat You Aae My Soul توسط افرادي نظير "May Roos" به زبان آلماني برگشت داده شده که از آن در برخي از اجراهايشان استفاده شده.
همچنین تولید کننده کار های این گروه در آن زمان توسط "Luis Rodiguez" صورت می گرفته.


حرفه تک نوازي

در سال 2006 بوهلن در آهنگي به نام "Bizae Bizae" يک پيغام محرمانه قرار داد که در آن گفته بود:
"Tee will neve be an end to Moden Talking" ما نمي خواهيم به کار مدرن پايان بدهيم!

بعد از روشن شدن اين موضوع ديتر در مصاحبه اي اعلام کرد:
"He meant to say tat music of Moden talking will live foeve "منظور اين بوده که مدرن تالکينگ براي هميشه زنده خواهد بود!!

آندرس هم با آهنگ هايي مشابه MT نظير "Independent Gil" ياد و خاطره ترانه هاي قبل را زنده نگه مي داشت.

در سال 2006 آلبوم موفقي به نام "Song Foeve" در سبک "Jazz" و "Swing" منتشر کرد (شامل آهنگ هاي محبوب و Hit هاي مدرن تالکينگ بود.)

ديتر دو کتاب در شرح حال خود نوشته است، که در يکي از آنها مفصلا تارخچه تشکيل مدرن تالکينگ از ابتدا تا انتها در چشم انداز هاي مختلف را بررسي نمود که در کشور آلمان ميليون ها نسخه فروخت.

پس از انتشار این کتاب بی عدالتی های او در مورد مردمی که با آنها کار میکردند شدیدا مورد انتقاد قرار گرفت. در نتیجه او برای یک سال یعنی تا سال 2006 از مردم کناره گرفت یعنی زمانی که گفت از اینکه کتاب دوم را منتشر کرده پشیمان است. آندرس تنها متهم علیه بوهلن نبود که تقاضا داشت بخش هایی از کتاب تغییر یابد. Fank Faian از تولید ادبیاتی بوهلن عصبانی بود و کتابی نوشت که در آن تلاش کرد بوهلن را به عنوان یک فریبگر نشان دهد اما در این کار موفق نشد.

کتاب اول بوهلن اساس یک فیلم کمدی انیمیشنی به نام "Diete De" بود. تراک صدای این فیلم شامل یک آهنگ منتشر نشده ی گروه به نام "Sooting Sta" بود که برای آلبوم "Univese" نوشته شده بود.

آندرس در حال حاضر یک فرزند و بوهلن فرزند چهارمش را دارد.
 
آخرین ویرایش:

cheri cheri lady

مدیر سابق
Jun 30, 2009
591
121
51
33
on Earth!
#2
سلام دوست عزیز. بیو گرافی زیبا و کاملتو خواندم .خسته نباشی .-61 فقط یک نکته اینکه محمد آقا Wetten dass یه شو تلوزیونی معروف تو آلمان هست که هر چند وقت شنبه ها از شبکه ZDF آلمان پخش می شه و مجری سر شناس و معروف thomas gochack این برنامه رو اجرا می کنه :Tho.mas:
باز هم خسته نباشی :Tho.mas:
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

منعم

مدیر سابق
Jul 17, 2009
343
106
51
31
تهران
#3
سلام دوست خوبم. فروم خوبی ایجاد کردی​
بیوگرافی رو خوندم نسبتا خوب بود ولی خب بعضی چیزا رو باید یادآور بشم​
مثلا اینکه دیتر فقط تهیه کننده و آهنگساز مدرن تاکینگ نبود بلکه یکی ارکان وکال مدرن بود و همخوانی های بینظیر اونو هیچ کس نمیتونه نادیده بگیره و شما اینو فراموش کردی​
نکته بعدی اینکه لوئیز رودریگز در تمام پروژه هایی که با دیتر همکاری کرده دستیار تهیه بوده نه تهیه کننده یا تولیدکننده​
و یه مورد دیگه اینکه یه جا گفتی آهنگای دیتر از گروههایی مثل هات چاکلت و... الهام میگیره. خدمتت عرض کنم که هات چاکلت با خوانندگی خواننده سیاهپوستی به نام ارول براون جزو یکی از پروژه ها و ساخته های خود دیتره​
قربانت... فعلا​
 

Iran 4 Modern Talking

عضو کادر مدیریت
Jun 2, 2009
3,196
3,823
199
کرج
iran4moderntalking.ir
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1999-Alone
#4
ممنون از اینکه فعال شدین و در بحث ها شرکت دارین.


بله این رو همه می دونن که دیتر بوهلن کار خوانندگی در گروه رو هم بر عهده داشته و یک ترنه مانند [r=#404080]Theres Too Much Blue In Missing You[/r] رو هم یاد آور شدیم که دیتر خوانده. من صرفا خواستم که وظیفه اصلی دیتر رو در گروه معلوم کرده باشم که یقینا آهنگ سازی و نت نویسه بوده تا خوانندگی.

در مورد لوئیز رودریگز هم کاملا حق با شماست .خیلی سخت گیرین khande
ولی ممنون از حسن توجهتون.

گروه هات چاکلت هم تا اونجایی که بنده می دونم از پروزه های دیتر نبوده... پروزه یعنی گروه رو یا تاسیس کرده باشه یا براش آهنگی ساخته باشه.
اگر امکان داره آهنگی که ساخته دیتر در این گروه بوده رو بیان کنید.


با تشکر
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

kourosh7101

کاربر افتخاری
Jul 23, 2009
1,123
5,934
259
40
طرفدار
Dieter Bohlen
آلبوم مورد علاقه
1998-Back for good
#5
سلام به دوستان . به نظر من این بیو گرافی که محمد نوشته بسیار واضح - روشن و موثقی از ویکی پدیا ست و در مورد گروه هات چاکلت : این گروه رو دیتر درست نکرده و هیچ ترانه سرایی و آهنگسازی برای آن انجام نداده چون پروژه دیتر نبوده . دیتر فقط برای فرد ارول براون آهنگ درست کرده نه برای زمانی که ارول براون در هات چاکلت بوده . اگر کسی واقعا" در مورد پروژه های دیتر بطور کامل میخواد بدونه اول به سایت رسمی خود بوهلن برود که بعد خواست نظری بدهد بداند که چی بنویسد
این شعار سیستمز این بلو هست که : موزیک خوب هیچوقت نمیمیرد . روزگارتان خوش :Modern.Talking:
 

منعم

مدیر سابق
Jul 17, 2009
343
106
51
31
تهران
#6
سلام. کوروش جان منو که میشناسی؟ منعم هستم.
درسته. هات چاکلت پروژه دیتر نیست ولی آهنگایی مثل Here I go again داره که توسط دیتر در بلوسیستم هم خونده شده. من که بعید میدونم دیتر بخواد کار کس دیگه رو کاور کنه! تا اونجا که میدونم دیتر برعکس توماس کاور کننده نیست (بلکه کاور شونده ست!)
البته معدود کارایی وجود داره. مثل ترانه YMCA که دیتر اونو برای گروه Touche مجددا تنظیم کرده. کاوری از گروه معروف village people
بعدش هم همه میدونیم که دیتر برای errol brown کارای زیادی تهیه کرده، و سلایق این دونفر کاملا به هم سازگاره. حالا در مورد هات چاکلت حرفی ندارم حق رو میدم به شما.
 

TORNADO

کاربر افتخاری
Jul 15, 2009
51
2
12
کرج
www.gamaclub.blogfa.com
#7
باحال بود guitar zane khafan
 

germany

عضو جدید
Feb 11, 2010
10
2
5
34
tehran
#8
بیوگرافی خوندم خیلی حال کردم و به اطلاعاتم اضافه شد ممنون محمد جان
 
#10
سلام
متشکرم از بیوگرافی فقط اینکه چند روز پیش اخبار هنرمندان یه شبکه خارجی اعلام کرد دیتربوهلن:Dit.er: و دوست دختر 32 سالش منتظر به دنیا آمدن 5مین فرزند دیتر هستند که جای نوه ی دیتره!!!!

شاد و سربلند باشید

viva moderntalking 4 eveR

I love ThomaS:Tho.mas: Gooool :Gh.aalb: :Gooool: