نتایح جستجو

1. mahdit

دسکتاپ های مدرنی!

دوستان همین طور که از اسم تاپیک مشخصه در اینجا ما دسکتاپ های مدرنی مون رو به اشتراک می گذاریم ، اینم برا من :smiles34:
  2. mahdit

مسدود شدن وبلاگم عیدی سال جدید به من

با سلام به همه و تبریک سال نو به همه ی شما دوستان مدرنی گل همین دیروز بود که خواستم تو بلاگم به آدرس http://moderntaking.mihanblog.com/ یه پست جدید بزنم که متوجه شدم بلاگم توسط فیلترینگ مسدود شده البته نه فیلتر مسدود موقت فعلا به پنل وبلاگم دسترسی دارم ولی وبلاگم در حالت عدم نمایش موقت قرار...
  3. mahdit

It’s Christmas Time

It’s Christmas Time It’s Christmas Time – the angels sing Listen to the sleigh-bells’ ring It’s Christmas Time for you and me Love and Peace and Harmony Young or old, black or white All the stars are shining bright It’s Christmas Time for everyone tonight I’m on my way back home I see the...
  4. mahdit

Can you hear the snowflakes falling

Can you hear the snowflakes falling When I was a little child I wish that I could fly High above to Santa Claus Beyond the endless sky And when it comes December I’m starting to remember I just let my memories fly Into the winter sky Can you hear the snowflakes falling Softly falling on the...
  5. mahdit

Right Here, Right Now

Right here, right now, Tell me do you feel sad, are you worried or mad, do you feel lonely every night. Well if this is the case put a smile on your face, because I'm on my way to you, here we are, just about to start it, you and I can make it come true. Right here, right now, together in...
  6. mahdit

Love You a Lifetime

I see you stand before my eyes An angel walking down from the skies I can’t believe you’re mine treasure Your beauty takes my breath away, I lose myself, I lose my way, My love for you can not be measured Every time, every time I hear your name The sun would shine the way up through the darkness...
  7. mahdit

Dynamite

Step up! Come on! A girl gotta know what she wants! So hold up, don't be shy! You don't need a reason why. So what're you waiting for? Come and feel, take the bait! Nothing is impossible, girl, let's have faith. So let the silence go, turn it off, make it loud You get one shot, don't let me down...
  8. mahdit

مدرن خیالی

به نظر شما اگه مدرن تاکینگ در سال 2003 فرونمیپاشید و تا همین الان ادامه داشت چه اتفاق هایی می افتاد و اسم البوم های بین 2003 تا الان چی بودن ؟؟؟
  9. mahdit

مسابقه:جواب به سوال ها با استفاده ازنام اهنگ های مدرن تاکینگ

سلام در این پست میخوام یه مسلبقه بزارم البته واسه تفزیح و تقویت زبان انگلیسی این مسلبقه این طوری که هر کی واسه خودش یه سوال طرح میکنه به انگلیسی که جوابش یکی از اسم اهنگ های مدرن تاکینگ باشه مثلا این طوری : will they come back again (modern talking) ? Anything Is Possibleموفق باشید good luck...